Hong Kong, Kripto Para Yatırım İçin 100 Milyon Dolarlık Fon Topluyor!

Hong Kong, Kripto Para Yatırım İçin 100 Milyon Dolarlık Fon Topluyor!

Hong Kong bir kez daha kripto pazarına açılırken, yerel yatırımcılar dijital sektörü finanse etmek için 100 milyon dolarlık bir fon başlatıyor. ProDigital Future adlı yeni fon, bölgesel pazara yönelik Web3 şirketlerini erken aşamalarında hedefleyecek.

30 Mart tarihli bir Bloomberg raporuna göre ProDigital Future, altı aylık bağış toplama dönemini cebinde yaklaşık 30 milyon dolarla tamamladı, ancak bu tutarı 2023’ün sonuna kadar 100 milyon dolara çıkarmayı planlıyor.

Fon, Hong Kong merkezli sermaye şirketi SAIF Partners’ın ortağı Ben Ng ve Çin’den uzun süredir teknoloji yatırımcısı olan Curt Shi tarafından yönetiliyor. Bu noktada, Sunwah Kingsway Capital Holdings ve Golin International Group, fonu desteklemek için çoktan devreye girdi.

Yatırımcılar paralarını kripto projelerine yatırma konusunda temkinli olsalar da, Bay Shi’nin gazetecilere söylediği gibi, şimdiye kadar bağış toplama süreci “nispeten sorunsuz” geçti. Bildirildiğine göre, ProDigital Future’a sadece Hong Konglu yatırımcılar değil, Çin, Avustralya ve Singapur’dan bazı aile ofisleri de katıldı.

Fon, “Hong Kong’u ve politikalarını kucaklayacak” ancak aynı zamanda Avustralya ve Singapur’un yanı sıra “Avrupa ve ABD’de” de yer almayı planlıyor.

ProDigital Future, metaverse şirketi GigaSpace ve şu anda gizli modda çalışan Avustralya’dan bir dijital futbol ligi olan One Future Football ile altı dijital varlık projesine şimdiden yatırım yaptı.

Geçen yıl Ekim ayında, Hong Kong hükümeti kriptoyu düzenlemek için kendi yasa tasarısını sunma fikrini ortaya attı ve 20 Şubat’ta Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, Haziran ayında yürürlüğe girecek olan kripto para borsaları için bir rejim önerisi yayınladı. .

Rejim, potansiyel piyasa oyuncularından varlıkların güvenli bir şekilde saklanması, Müşterini Tanı (KYC), Kara Para Aklamanın Önlenmesi/terörizmin finansmanıyla mücadele (AML/CFT) dahil olmak üzere bir dizi ön koşulu karşılamasını talep ederek gerekli bir lisanslama prosedürü önermektedir. .

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap