Illuvium (ILV) Coin Nedir? ILV Coin Ne İşe Yarar? Ilv Coin Yorum!

Bu makalede Illuvium (ILV) nedir?, ILV coin ne işe yarar?, Ilv coin geleceği var mı? gibi sorulara değindik.

 Illuvium (ILV) Coin Nedir? ILV Coin Ne İşe Yarar? Ilv Coin Yorum!

Bu makalede Illuvium (ILV) nedir?, ILV coin ne işe yarar?, Ilv coin geleceği var mı?, Ilv coin yorumlarımızı paylaşacağız.

Illuvium, Illuvium DAO adı verilen merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) tarafından Ethereum blok zincirinde geliştirilen yeni bir fantezi rol yapma oyunudur. Oyun ilk olarak geçen yılın Ocak ayında duyuruldu ve “Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş, merkezi olmayan, NFT koleksiyonu ve otomatik savaş oyunu” olarak tanımlandı.

Illuvium nedir?

Illuvium’da oyuncular, Illuvials adı verilen ilah benzeri canavarları keşfetmek ve yakalamak için 3 boyutlu bir açık dünyaya dalarlar. Oyuncuların topladığı İllüvyonlar, Ethereum’un blok zincirinde gerçek dünya değerine sahip NFT’lerle temsil edilir. Oyuncular, Ethereum (ETH) kazanmak için diğer oyuncularla savaşmak için topladıkları İllüviyalleri kullanırlar.

Hızlı gerçekler:

 • Illuvium, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş, yaklaşan bir blok zinciri tabanlı rol yapma oyunudur.
 • Oyuncular, diğer oyuncularla savaşmak için toplayabilecekleri ve kullanabilecekleri Illuvials adlı yaratıkları arayan bir 3D açık dünyayı keşfederler.
 • Oyun, Illuvials’ın Ethereum blok zincirinde NFT’ler olarak temsil edildiği ve rakiplere karşı kazanılan savaşların oyuncularına Ethereum verildiği bir oyna-kazan modeli kullanır.
 • Illuvium’un şimdiye kadar bu kapsamdaki ilk blockchain tabanlı AAA video oyunu olduğu söyleniyor ve bu da onu uzayda önemli bir kilometre taşı yapıyor.

Illuvium nasıl oynanır?

Oyun, çeşitli ortamlar, aşırı hava olayları, çeşitli iklimler ve garip canavarlar ile yabancı bir dünyaya çarpan bir uzay gemisiyle başlar. Oyuncular daha sonra keşfetmesi, canavarları yakalaması ve oyuncuların hızlı seyahat etmesine ve haritanın daha fazlasını ortaya çıkarmasına izin veren garip dikilitaşların kilidini açmaya başlaması gereken bir Avcı rolünü üstlenir.

Oynanış

Herhangi bir rol yapma oyunu gibi, oyuncular da karakterlerini beğenilerine göre kişiselleştirmelidir.

Illuvium, Unreal Engine 4 üzerinde geliştirilmiş bir açık dünya oyunudur. Bu motor, önceki blok zincir tabanlı oyunlar arasında öne çıkmasını sağlayan ayrıntılı bölgeler ve ortamlar sağlar. Yakalandıktan sonra, İllüvyonlar ve diğer oyun içi öğeler, oyuncunun cüzdanında NFT olarak bulunacak. 

Kavram İllüvyon sanatı. Kaynak:  illuvium.io

Açık dünyada, farklı ilgi alanlarına sahip farklı sınıflara ait 100’den fazla İllüviyal var. Bu nedenle, bazı İllüvyonlar savaş sırasında birbirleriyle iyi uyum sağlarken diğerleri olmayabilir. Varyasyon ayrıca, ilginç durumlar ve eşleşmeler için rakiplerin İllüvyonlarına da bağlıdır.

İllüvyon sınıfları:

 • savaşçı
 • haydut
 • Psion
 • empati

İllüvyon yakınlıkları:

 • su
 • Ateş
 • Toprak
 • Hava
 • Doğa

Daha güçlü İllüvyonlar, çeşitli kombinasyonlara izin vererek aynı anda iki elemente yakınlık gösterebilir. İllüvyonlar, aynı yakınlığı iki kez istifleyebilir ve İllüvyon’un bu yakınlık içinde daha güçlü hale gelmesine izin verebilir. Örneğin, hava ve su bir buz İllüviyumu oluşturmak için birleştirilebilirken, bir cehennem İllüviyumu oluşturmak için iki ateş eğilimi üst üste istiflenebilir.

Savaşırken sınıfların ve yakınlıkların kombinasyonları son derece önemlidir. Eğer bir oyuncu bir cehennem İllüvyonuna (ateş + ateş) karşı aşırı büyümüş bir İllüvyon (doğa + doğa) seçerse, muhtemelen zor bir deneyim yaşayacaktır.

Illuvials’ın NFT temsili kripto cüzdanlarında saklanırken, oyun içi Illuvial’lar shard adı verilen öğelerde saklanır. Parçaları Pokémon’daki Poké Topları olarak düşünebilirsiniz . İllüvyonlar güç bakımından farklılık gösterdiği gibi, kırıklar da güç bakımından farklılık gösterir. Daha güçlü İllüvyonlar daha güçlü parçalar gerektirir. Savaş deneyimi, İllüvyonların güçlenmesini, güçlerini artırmasını ve seviye atlamasını sağlar.

Füzyon

Oyunun temel yönlerinden biri, Illuvials’ın onları daha güçlü hale getirmek için kaynaştırılmasıdır. Tam seviyeli üç İllüvial toplamak, oyuncuların onları daha güçlü tek bir İllüvyonda birleştirmesine veya “birleştirmesine” olanak tanır. Daha güçlü Illuvial’lar savaşta daha iyidir ve oyundaki yerel coin olan ILV coin‘den daha değerlidir. Illuvium oynayarak para kazanmak isteyenlerin muhtemelen eşleşen İllüvyonları bulmaya, onları en üst düzeyde eğitmeye, kaynaştırmaya ve ardından daha yüksek değerlere satmaya odaklanması gerekecek.

Arenalar

Oyuncular İllüvyonları ele geçirdiklerinde ve savaşmak istediklerinde, Dereceli Arena’da bir çöpçatanlık sırasına girebilirler. Ayrıca bireysel oyuncuları çağırabilir ve onları Leviathan Arena’da seyircilerin maçlarına bahis oynayabilecekleri bir savaşa davet edebilirler.

Illuvium’un bir otomatik savaşçı olduğuna dikkat etmek önemlidir. Bu, her iki oyuncunun da maçtan önce İllüvyonlarını, silahlarını ve zırhlarını seçmesi gerektiği anlamına gelir. Oyuncular, Pokémon gibi benzer tarzdaki diğer oyunlarda olduğu gibi, saldırıları manuel olarak seçmez veya savaş başladıktan sonra sonucu değiştirme yeteneğine sahip değildir .

Silahlar ve zırh

Oyuncunun karakteri, silah ve zırh seçimine estetiğin ötesinde bir anlam vererek, seçtikleri İllüviyallerle birlikte savaşlara da katılmalıdır. Oyundaki silahlar ve zırhlar, tıpkı Illuvial’larda olduğu gibi NFT’lerle temsil edilir ve oyuncunun seçimi bir savaşın sonucunu etkileyebilir.

Oynaması ücretsiz ve ücretli sürüm

Oyuncular, Illuvium’a dünyanın Tier 0 bölgelerinde oynaması ücretsiz bir deneyimle başlar. Bu alanlar, oyunu öğrenmelerine ve mekaniğini anlamalarına yardımcı olacaktır. Illuvium bunu “kısaltılmamış” bir sürüm olarak tanımlasa da, oyuncuların daha yüksek seviyeli bölgelerden NFT’leri toplamak için ücretli sürümü seçmeleri gerekecek. 

illüvyon sıfır

Ana Illuvium oyununa ek olarak, oyuncuların ana Illuvium oyunuyla etkileşime girebilecek kendi endüstriyel komplekslerini oluşturmalarına olanak tanıyan bir bina oyunu olan Illuvium: Zero var. Illuvium: Zero , Decentraland veya Sandbox gibi diğer metaverse emlak piyasalarına benzer şekilde Illuvium’a bir arazi bileşeni ekler. Land in Illuvium: Zero, prosedürel olarak oluşturulur ve oyuncuların komplekslerini inşa etmek için arazilerinde kaynakları toplamaları gerekir. 

IlluviDex

Illuvium, Illuvium DAO’nun yönettiği, IlluviDex olarak adlandırılan kendi çevrimiçi pazaryerine sahiptir. Bu pazar yeri, Illuvium oyuncularının Illuvial’lar, silahlar, zırhlar, görünümler ve daha fazlası dahil olmak üzere oyun içi NFT’lerini satın almaları, satmaları ve takas etmeleri için bir yer olarak hizmet eder. Illuivum NFT’leri, herhangi bir blok zincirinin NFT’leri gibi diğer pazarlarda da listelenebilir ve alınıp satılabilir.

ILV Coin ve siLV nedir?

Illuvium oyununda, oyuna güç sağlayan ILV coin (Illuvium) ve sILV adlı iki ERC-20 kripto para birimi bulunur.

ILV coin, sahiplerinin Illuvium DAO’nun verim çiftçiliğine, hissesine ve yönetimine katılmasına izin verir. Jetonlarını stake etmek isteyenler, ILV coin veya sILV olarak ödül alma seçeneğine sahiptir.

Sahipler ILV coin almayı seçerse, ödüllerin bir yıllık bir kilitlenme süresi vardır. Bu kilitlenme süresi, ILV coin ve diğer kripto paralar arasındaki ticaret çiftlerinin yüksek likiditeyi korumasını sağlar. SILV kazanmayı seçenler, herhangi bir kilitlenme süresi olmadan anında ödül alacaklar, ancak siLV yalnızca oyun içi satın alımlarda kullanılabilir. Oyun içi satın alımlar da dahil olmak üzere çeşitli gelir akışları, ILV coini belirleyenler için ödülleri finanse etmek için kullanılır. 

Tokenomik

ILV coin‘in maksimum 10.000.000 coin kaynağı vardır ve mevcut dolaşım arzı yaklaşık 650.000’dir. ILV coinleri, geçen yılın Aralık ayında başlayan turlar halinde dağıtıldı . Illuvium DAO, tokenlerin %20’sini tohum turlarında sattı. Bunu takiben, %15’i geliştiricilere, %15’i hazineye, %10’u gelecekteki yatırımcılar için bir fırlatma rampasına ve %30’u ise çiftçiliğe ayrıldı. Son %10 oyun içi ödüllere gidecek.

Illuvium DAO’nun Yönetişimi

Merkezi olmayan özerk bir organizasyon veya DAO , bir yürütme ekibi gibi merkezi bir otorite yerine bir blok zinciri aracılığıyla kod ve algoritmalar tarafından yönetilen bir bireyler topluluğudur. Tipik olarak, DAO’lar, kullanıcıları topluluğu arasında çoğunluk kuralına göre yönlendirilir ve yönetilir.

ILV tokeninin sahipleri, DAO’yu yürütmekten sorumlu seçilmiş grup olan “Illuvinati Council” üyesi olmak üzere bireyleri aday göstermek için coinlerini kullanabilirler. Aday gösterilen kişiler daha sonra Illuvinati Konseyi’ne aday olurlar ve 72 saatlik bir oylama süreci başlar ve platformu yönetecek Konsey’e seçilen beş kişi ile sonuçlanır. Bu seçilmiş kişiler, DAO’nun çıkarları doğrultusunda değişiklikleri yürürlüğe koymaktan sorumludur. 

Sıfır gaz ücreti ve neredeyse anında işlemler

Illuvium, Immutable X olarak bilinen bir katman-2 ölçeklendirme çözümü kullanır. Immutable X, Ethereum‘daki blok zinciri tabanlı pazar yerleri, oyunlar ve uygulamalar için işlemleri hızlandırmak için özel olarak oluşturulmuştur. Sistem, gizliliği iyileştirmek ve aynı zamanda hızı artırmak için işlemleri bir araya toplayan Sıfır Bilgi Toplamalarını kullanır. Bu, Illuvium oynarken işlem yapmanın hızlı ve acısız olduğu anlamına gelir.

Geliştirme Takımı

Illuvium‘un geliştirme ekibi , çeşitli alanlarda deneyime sahip 75’in üzerinde kişiden oluşur. Ekip arasında öne çıkan isimlerden bazıları, DeFi protokolü Synthetix’i kuran Kian Warwick’in kardeşleri olan kurucu ortaklar Kieran ve Aaron Warwick’tir. Illuvium’un oyun yapımcısı Nate Wells daha önce Bioshock, The Last of Us ve Rise of the Tomb Raider gibi hit oyunlar üzerinde çalışmıştı. 

İllüvyon neden önemlidir?

Illuvium, ilk AAA blok zinciri tabanlı video oyunu olarak kabul edilir. CryptoKittes ve Axie Infinity gibi blok zinciri tabanlı video oyunlarının önceki yinelemeleri, karşılaştırıldığında kapsam olarak sınırlıydı. Illuvium’un başarısı, oyun ortamının çok daha fazlasında bu oyna-kazan blok zinciri tabanlı mekaniğin benimsenmesine dönüşebilir.

Fortnite, Call of Duty: Warzone, Apex Legends ve daha fazlası gibi devasa oyuncu tabanlarına sahip mevcut oyunların tümü ücretsiz oynanır ve tümü gerçek dünya değerine sahip NFT’lere dönüştürülebilecek görünümlerin ve öğelerin satışına dayanır. . 

İllüvyon ne zaman çıkıyor?

Illuvium henüz çıkmadı, ancak hevesli oyuncuların çok fazla beklemesine gerek olmayabilir. İlk özel betanın 2021’in sonlarında veya 2022’nin başlarında başlaması planlanıyordu.

2022’nin ilk çeyreğinin ortalarında ikinci bir özel beta ve ardından 2022’nin ilk çeyreğinin sonlarında herkesin oynayabileceği bir açık beta lansmanı planlanıyor. Oyunun 2022’nin sonlarına doğru gevşek bir şekilde planlanmış bir mobil versiyonu da var.

Illuvium: Zero şu anda zincir dışı, yarı özel bir beta aşamasında ancak ana oyunla birlikte 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bu sürüm zaman çizelgeleri değişebilir ve sürüm programlarında güncel kalmak isteyenler, güncellemeler için Illuvium’s Discord’a göz atın ve oyunun sitesinde kaydolmalı ve bir hesap oluşturmalısınız .

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.