İlginizi Çekebilir
İngiltere Merkezli Metaverse Geliştirme Firması Condense, 4,5 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

İngiltere Merkezli Metaverse Geliştirme Firması Condense, 4,5 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Metaverse projeleri her geçen gün daha çok ilgi görüyor.

0

İngiltere merkezli bir metaverse akış teknolojisi sağlayıcısı olan Condense’e , en son tohum bağış toplama turunda 4,5 milyon dolar yatırım aldı. Localglobe, 7percent Ventures ve Deeptech Labs’den elde edilen paranın, firmanın metaverse planını gerçekleştirmek için sanatçılar, etiketler, içerik sağlayıcılar ve metaverse platformları ile daha yakın ilişkiler kurmasına yardımcı olacağı söyleniyor.

Özel Oluşturulmuş ve Dağıtıma Hazır Ortamlar

Bir “hizmet olarak altyapı” başlangıcı olan Condense’in konsepti, zamana göre ödenen iletim hizmetleri sunar ve gerçek dünyadaki bir mekanı olduğu gibi tasvir etmek için Unity veya Unreal Engine gibi motorları kullanan herhangi bir metaverse ortamı tarafından kullanılabilecek 3D verileri döndürür . Başka bir deyişle, bu, herkesin canlı olayları sanki oradaymış gibi izleyebileceği anlamına gelir. Condense, buna “Video 3.0” olarak atıfta bulunuyor.

Covid-19 salgını ve uzak olaylar için sanal gerçeklik uygulamalarının ortaya çıkışı, şirketin 2019’daki oluşumunu tetikledi. Bundan sonra, SFC Capital başlangıç ​​için 820.000 dolarlık bir tohum turunu yönetti. Condense CEO’su Nick Fellingham, Bristol’de bir metaverse video çalışması kurma planı olduğunu açıkladı.

CEO konuya yönelik şu açıklamayı yaptı;

“Bristol sahnesi uzun zamandır farklı kültürlerin ve müziğin dünyaca ünlü bir buluşma noktası oldu ve son birkaç yılda oyun geliştirme için de bir merkez haline geldi. Şimdi, canlı olayların enerjisini devasa metaverse ölçeğiyle bir araya getirmek için dünyanın ilk metaverse canlı akış stüdyosu ile Bristol’ü bir kez daha haritaya koyacağız.”

Bu sanal dünyalar, gerçek dünya olaylarını alarak ve onları metaverse küresine aktarabiliyor. Bir boks yayın stüdyosu olan BT, bu yayınlarda ekipmanlarını kullanmak için şirket ile işbirliği yapıyor. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap