InvestAnswers ‘a Göre Bu DeFi Altcoin’in Geleceği Çok Parlak!

InvestAnswers ‘a Göre Bu DeFi Altcoin’in Geleceği Çok Parlak!

Ünlü sunucu merkeziyetsiz bir borsayı, merkezi borsalar ile karşılaştırdı!

0

Popüler bir kripto analisti, gerçek dünyadaki değerini hesaplamak için merkezi olmayan bir kripto borsasını (DEX) geleneksel finans (TradFi) pazarlarıyla karşılaştırıyor.

InvestAnswers’ın sunucusu, merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Uniswap’ın ( UNI ) iki ana borsa ve merkezi kripto borsası Coinbase’e karşı nasıl bir performans sergilediğini görmek istediğini belirtti ve şu açıklamayı yaptı;

Uniswap’ı TradFi borsalarıyla karşılaştırmak. Değerlemelerimin çoğunu bu şekilde yapıyorum. ‘Gerçek dünyada değeri ne olurdu?’ diyorum. New York Menkul Kıymetler Borsası [NYSE], Nasdaq, Coinbase ve Uniswap’ı çıkardım. Pazar paylarını aldım, gelirlerini aldım ve pazar payını gelire böldüm ve farklı oranlar elde ettim.”

Analist, 1 milyar dolarlık gelire karşılık 6,7 milyar dolarlık piyasa değeri olan Uniswap’ın metriğe göre NYSE’den neredeyse iki kat daha pahalı olduğunu belirtiyor. Coinbase şu anda 2:1 piyasa değerinin gelir oranına sahip olsa da, önde gelen ABD merkezi borsanın 2023’te zorluklarla karşılaşabileceğini düşünüyor.

“6,7’deki Uniswap, bu çok kaba metriği kullanan en pahalıdır. Coinbase aslında en ucuzudur. NYSE ve Nasdaq gibi şeyler aslında çok karlı.Coinbase, gelecek yıl kârlılık sorunları ve gelir artışı sorunlarıyla karşılaşabilir. Bu yüzden aldığı diğer tüm kötü haberler ve basının dışında renkleniyor.”

InvestAnswers sunucusu, genel olarak merkezi olmayan borsaların son ayı piyasasını iyi bir şekilde atlattığına inanıyor ve Uniswap’ın DeFi nişindeki “en hızlı at” olmamasına rağmen muhtemelen üç katına çıkabileceğini söylüyor.

“DEX’lerin büyümesini ve popülaritelerini ve bu ayı [piyasa] kışında nasıl hayatta kaldıklarını ve başarılı olduklarını göz önünde bulundurarak, Uniswap için geleceğin çok parlak olduğunu düşünüyorum. DEX’lerin gelecek olduğuna inanıyorum. [UNI] tüm zamanların en yüksek seviyesinden %81 ve son 12 ayda %54 düştü. Soru şu ki, Uniswap buradan 3x yapabilir mi? evet olabilir diyorum. Ama daha hızlı atlar var mı? Evet. Enflasyon fiyat baskısına neden olur mu? Evet. Ama bu 3x olabilir mi? Evet. Uniswap’a sahip değilim. Geçen yıl yapmıştım ama artık değil.”

Yazma sırasında, Uniswap son 24 saatte %2,47 düşüşle 8.27$’dan işlem görüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap