İOS Cihazlar İçin, Cardano Merkezli dApp Tarayıcı Desteği Başlatıldı! | KRİPTO PARA HABERLERİ

İOS Cihazlar İçin, Cardano Merkezli dApp Tarayıcı Desteği Başlatıldı! | KRİPTO PARA HABERLERİ

Flint Wallet’ın arkasındaki ekip , iOS cihazlarının Cardano (ADA) tabanlı merkezi olmayan uygulamaları (dApp) çalıştırmasını sağlayacak yeni bir yükseltme yayınladı. 

En Son Yükseltmenin Özellikleri

Bir duyuruya göre, iOS için en son Flint yükseltmesinin iki olağanüstü özelliği vardır. 

Kripto cüzdan sağlayıcısı  , “Birincisi, bu güncellemedeki en önemli iki özellik dApp tarayıcısıdır ve artık doğrudan Bridge’deki Milkomeda sarma/açma işlemlerine Flint’teki işlemin bağlantısından gidebilirsiniz” dedi.

Yeni özellikler, kullanıcıların merkezi olmayan finans dünyasına girişlerinin keyfini çıkarmalarını sağlayacak. Flint, cüzdanın yeni görünümüne ve iOS kullanıcılarının cüzdanın en son sürümünü yüklediklerinde nelerden keyif alacaklarına dair birkaç görsel paylaştı. 

Kullanıcılar, en sevdikleri Cardano tabanlı merkezi olmayan uygulamayı doğrudan uygulamadan arayabilirler. Şu anda, en yeni Flint özelliği yalnızca iOS cihazlar için mevcut olup, yakında Android’e de sunulması  planlanmaktadır .

Flint şu açıklamayı yaptı;

“iOS’un artık bir dApp tarayıcısı olduğunu biliyor muydunuz? Bu doğru, iOS için Flint’in yeni bir sürümü burada! Android yakında geliyor!” 

dcSpark CTO’su ve Cardano Kurucu Tepkileri

Cardano meraklıları gelişmeye olumlu tepki verdi. İnsanlar iOS cihazlarında dApp tarayıcılarını çalıştırmaktan heyecan duyacağından, bu hareket daha fazla insanı Cardano ekosistemine çekmeye yardımcı olacak. 

dcSpark’ın CTO’su ve kurucu ortağı Sebastien Guillemot da gelişmeyi Twitter’da paylaştı ve şunları söyledi: 

“dApp tarayıcısı artık iOS için kullanılabilir. Cardano’daki her dApp ile uyumlu! Geliştirici tweaks gerekli değildir. Yeni hızlı arka ucumuz da neredeyse hazır! Android onay bekliyor.” 

Bu arada Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, bilgilerin daha fazla Cardano meraklısına ulaşmasını sağlamak için Guillemot’un tweetini retweetledi. 

2021’de piyasaya sürülen Flint Cüzdan, kendisini “DeFi ve NFT’ler için dost canlısı cüzdanınız” olarak tanımlıyor. Cüzdan kullanıcıları, Cardano dahil olmak üzere farklı blok zincirlerinden birden fazla kripto para birimi varlığını yönetebilir. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap