İşte a16Z Şirketinin Kripto Paralara 1 Milyar Dolar Yatırım Yapmasının Nedenleri!

İşte a16Z Şirketinin Kripto Paralara 1 Milyar Dolar Yatırım Yapmasının Nedenleri!

Önde gelen bir risk sermayesi şirketi olan Andreessen Horowitz’in (a16z), kripto para alanına 1 milyar doların üzerinde yatırım yaptığı bildirildi. a16z, State of Crypto 2023 Raporunda Web3 hakkındaki temel görüşlerini ve sektöre yaptığı büyük yatırımın arkasındaki nedenleri paylaştı. İşte rapordan ilk beş çıkarım:

a16z’ye göre Web3, finansal bir hareketten daha fazlasıdır; internetin gelişimini temsil eder. Web1 ve Web2 bilgiyi demokratikleştirirken, Web3 mülkiyeti demokratikleştirmeyi, kullanıcılara daha fazla güç vermeyi ve interneti dağıtmayı amaçlar. Rapor, blok zincirlerinin defterlerden daha fazlası olduğunu vurguluyor; bilgisayar ve kripto sadece yeni bir finansal sistem değil, aynı zamanda yeni bir bilgi işlem platformu.

A16z, yeni fikirlerin start-up’lara yol açtığına ve bu start-up’ların fiyat hareketinin ilgi yarattığına ve bunun da bir sonraki döngüyü başlatan yeni fikirlere yol açtığına inanıyor. Pazar şimdiden her biri bir öncekinden daha büyük olan dört döngüden geçti.

Rapor, yeni Katman 1 blok zincirleri, iyimser toplamalar, sıfır bilgi toplamaları, uygulamaya özel blok zincirleri ve Celestia gibi veri kullanılabilirliği çözümleri dahil olmak üzere izlenecek çeşitli trendleri tanımlar. Örneğin, Ethereum’un Birleşmesi, ETH’yi azaltılmış enerji tüketimi ve staking tabanlı ekonomik güvenlik ile çevre dostu bir blok zincirine dönüştürdü.

Rapor ayrıca ABD’nin Web3’teki liderliğini hızla kaybettiğinin altını çiziyor ve a16z, yeni teknoloji ve iş modellerini yasaklamanın inovasyonu ve işleri uzaklaştıracağına inanıyor. Net kuralların tüketicileri koruyabileceğini ve Web3 endüstrisinin gelişmesine yardımcı olabileceğini ve düzenlemenin merkezi olmayan otonom yazılımlara değil işletmelere odaklanması gerektiğini savunuyor. Temel protokoller yerine Web3 uygulamalarını hedeflemek, herkes için adil ve yenilikçi bir ekosistem sağlar.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap