Jack Dorsey’in Sahibi Olduğu Block.Inc 2. Çeyrekte 1.5 Milyar Kâr Kaydetti! | BTC Haberleri

Jack Dorsey’in Sahibi Olduğu  Block.Inc 2. Çeyrekte 1.5 Milyar Kâr Kaydetti! | BTC Haberleri

Eskiden Square olan dijital ödeme şirketi Block Inc., 2. çeyrek sonucunu yayınladı. Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’in sahibi olduğu finansal hizmet, yıldan yıla kârının 2. çeyrekte %29 artarak 1,47 milyar dolara ulaştığını aıkladı. Ancak, zayıf tüketici talebi ve Bitcoin (BTC) fiyatlarındaki sürekli düşüş nedeniyle firmanın Bitcoin geliri düştü.

Şirketin üçüncü çeyrekte BTC’den elde ettiği gelir yıldan yıla %34 düşüşle 1,79 milyar dolardı, ancak Block Inc’e göre brüt karı sadece 41 milyon dolardı. 

Block Inc şunları söyledi:

Bitcoin gelirindeki ve brüt kârdaki yıldan yıla düşüş, öncelikle tüketici talebindeki ve bitcoin fiyatındaki düşüşten kaynaklandı, kısmen kripto varlıkları hakkındaki daha geniş belirsizliğe bağlı olarak fiyattaki oynaklığı fazlasıyla dengeledi.

Block’un BTC Gelirinin Düşüşü

Firma ayrıca, Bitcoin varlıklarında 36 milyon dolarlık bir değer düşüklüğü zararı olduğunu da sözlerine ekledi. Her ne kadar BTC kârındaki düşüş şirketin genel başarısını temsil etmese de. Block Inc’e göre, tüketici talebindeki değişiklikler ve kripto pazarındaki BTC fiyatı, muhtemelen Bitcoin gelirlerinin zaman içinde değişmesine neden olacaktır.

Block Inc, dijital ödeme hizmeti Cash App ile Bitcoin ticareti yoluyla büyük ölçüde para kazandı. 2018 yılında mobil ödeme, müşterilerinin işlem yapmasına olanak tanıyan kripto para birimlerini platforma ekledi. Firmanın artık bir donanım Bitcoin cüzdanı, bir bitcoin madenciliği operasyonu ve Bitcoin işletmeleri için TBD adlı bir açık kaynak şirketi var. Jack Dorsey, daha önce Bitcoin’in yakında internetin parası olacağını söylemişti

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap