Japonya’da Metaverse’nin Kabulü Artıyor!

Ülkelerde meteverse sektöründeki varlığını artırıyor...

Japonya’da Metaverse’nin Kabulü Artıyor!

Tokyo Üniversitesi , eğitim alanında Metaverse ile ilgili kursları tanıtmayı planlıyor. Japonya’dan gelen son raporlara göre, Üniversite, yılın herhangi bir zamanında metaverse teknolojisini kullanan bir dizi mühendislik kursu sunacak. Metaverse ile bağlantılı kurs hem öğrenciler hem de iş gücü için sağlanacaktır. 

Tokyo Üniversite temsilcisi şunları söyledi:

Tokyo Üniversitesi, herkesi yaklaşan metaverse kursuna katılmaya davet ediyor, özellikle kadınları bu kursa katılmaya motive ediyor. Kız öğrenciler, üniversite mühendislik derecelerinde yeterince temsil edilmiyor. 

Metaverse Her Sektörde Genişliyor

Meta veri tabanına dayalı kursların başlatılmasıyla, Tokyo Üniversitesi gelecekte birden fazla fayda sağlamayı hedefliyor. Amaç, lise öğrencilerine Tokyo Üniversitesi’nde bulunan çeşitli mühendislik ve bilgi bilimi kariyer yollarını tanıtmaktır. Ayrıca akademik senaryolarda dijital araçları ve yeni teknolojileri kullanabilen çalışan eksikliğini gidermeye odaklanıyorlar.  

Üniversite tarafından benimsenen yeni girişim, yapay zeka, girişimcilik eğitimi ve yeni nesil iletişim teknolojisi gibi alanlarda dersler verecek. Öğrencilere, belirli bir alana ilişkin temel bir bakışın yanı sıra mühendislik, bilim ve diğer ilgili alanlardaki potansiyel kariyer yolları hakkında bilgi verilecektir. Ayrıca hem çevrimiçi hem de çevrimdışı yöntemlerle derslere katılma şansına sahiptirler. Ayrıca, bu kursları tamamlayan öğrenciler Tokyo Üniversitesi’nden sertifika alacaklardır. 

Günümüzde, Japonya’da Metaverse benimsemesi sürekli artmaktadır. Yerel Japon hükümet kurumları şimdiden metaverse projelerine başlamaya hazır. Son zamanlarda, yerel yetkililer Japonya’nın eğlence endüstrisi oyuncularından biri olan Yoshimoto Kogyo ile Japon şehri Yabu’da Metaverse Projesini başlatmak için işbirliği yaptı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap