Jim Crammer Satın Dedikten Sonra Bitcoin (BTC) Ne Kadar Yükseldi?

Jim Crammer Satın Dedikten Sonra Bitcoin (BTC) Ne Kadar Yükseldi?

TV kişiliği ve “Mad Money” programının sunucusu Jim Cramer, uzun süredir Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE) ve XRP gibi kripto para birimlerinin sesli bir eleştirmenidir. Bununla birlikte, kripto piyasası hakkındaki son yorumları, tahminlerinin ironisine hızlıca işaret eden topluluktaki birçok kişinin öfkesini çekti.

Geçen ay Cramer, yatırımcılara Bitcoin’i tam da kripto para birimi 14 Mart’ta toparlanmaya başlarken satmalarını tavsiye etti. O zamandan beri Bitcoin %24 arttı ve birçok kişi finansal analistin tavsiyesiyle alay etmeye başladı. Gerçekten de, Bitcoin o sırada 24.152 dolardan işlem görüyordu ve yayınlandığı tarihte şu anda 29.976 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin bugün yükseldi. Bitcoin garip bir hayvan. Boş yere diyeceğim, manipüle edildiğini düşünüyorum. Sürekli olarak Sam Bankman-Fried tarafından manipüle ediliyordu, bu yüzden lütfen hala manipüle edilmediğini varsaymayın. Bitcoin’imi bu rallide satardım. Ve inanın bana, bir zamanlar Bitcoin’e inanan biriydim. Ama burada değil, şimdi değil

Jim Crammer

Cramer’in kripto para birimleri hakkındaki şüphelerine rağmen, Bitcoin güçlü bir şekilde performans göstermeye devam etti ve dijital varlıklara şüpheyle yaklaşan birçok geleneksel yatırımcının kafasını karıştırdı.

Bitcoin’den hızla çıkın

Bir “ters Jim Cramer” stratejisi veya portföyü, Cramer’ın şovunda önerdiğinin tersini yapmayı içerir. Bazı yatırımcılar, seçimleri her zaman doğru olmadığından ve önyargıya veya diğer faktörlere tabi olabileceğinden, ters bir Jim Cramer stratejisinin karlı olabileceğine inanıyor.

“Ters Cramer” stratejisini izleyen bazı yatırımcılar, Jim Cramer’in korku ve teslimiyet anlarını satın almak için uygun bir zaman olarak görüyorlar ve bunu pazara girmek için sinyal olarak kullanıyorlar.

Bilhassa, 10 Ocak’ta, televizyon sunucusu, o sırada özellikle 17.192 dolardan işlem gören Bitcoin’den hızlı bir şekilde ‘çıkmayı’ önerdi; ancak, yayın tarihindeki fiyatla karşılaştırıldığında, BTC o tarihten bu yana %74’ün üzerinde arttı.

İnsanlar en iyisine inanmak isterler. Teknolojiden yavaşça, bitcoin ve arkadaşlardan hızla çıkabileceğinize inanıyorum.- Jim Cramer (@jimcramer) 10 Ocak 2023

İlginç bir şekilde, TV Sunucusu Jim Cramer’in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davayı “kazanmayabileceğini” söylemesinin ardından XRP, tesadüfen 2023’teki 0,58 dolarlık zirvesinden %14 düştü ve hafif bir toparlanma yaşadı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap