JPMorgan; Bitcoin (BTC) Zor Günleri Atlattı!

JPMorgan analistleri bitcoin yorumlarını paylaştı...

JPMorgan; Bitcoin (BTC) Zor Günleri Atlattı!

JPMorgan’daki analistler, aşırı düşüşlerin ardından daha parlak bir piyasa tahminiyle kripto para birimlerindeki bireysel yatırımcılar arasındaki iyimserliğin artmakta olduğunu ileri sürüyorlar.

JPMorgan Cuma günü yayınlanan bir araştırmada kripto para birimlerine yönelik perakende talebin artmasını beklediğini açıkladı. Banka, düşen dijital para birimi fiyatlarının ve önde gelen borç verenlerin borçlarını kaldırmasının getirdiği ciddi kaldıraç azaltma aşamasının da sona erdiğini ekledi.

Aylarca süren düşüşlerin ardından, kripto para birimleri için küresel piyasa değeri, küçük ilerlemelerle 1 trilyon doları aştı. Sonuç olarak, yatırımcılar bir sonraki fiyat hareketi için piyasayı yakından izliyorlar.

JPMorgan; Tehlike geçti!

Banka tarafından perşembe günü yayınlanan raporda, “Geçtiğimiz mayıs ve haziran aylarında görülen ve 2018 den bu yana en büyük kayıpların yaşandığı düşüş süreci geride kalmış gibi görünüyor” ifadelerine yer verildi. JPMorgan analistleri, Ethereum 2.0 güncellemesi için yapılan testlerin başarıyla sonuçlanması ve “The Merge” birleşmesi için tahmin edilen tarihin eylül ayının başlarına denk gelmesi, yatırımcıların piyasaya karşı daha iştahlı olmasını sağladığını öne sürdü.

JPMorgan, oluşan talebin büyük yatırımcılardan ziyade kripto para pazarındaki yerel bireysel yatırımcılar tarafından yönlendirildiğini belirterek, “daha küçük cüzdanların haziran ayının sonundan bu yana Ethereum veya Bitcoin bakiyelerinde bir artış görüldü” açıklamalarında bulundu.

Ek olarak banka, mevcut piyasa rahatlama sıçramasının vadeli işlemlerden veya kurumlardan kaynaklanmadığını vurguladı. Bu nedenle JP Morgan, kripto para birimleri için perakende talebin arttığına ve bunun sonucunda token fiyatlarının artmasına neden olduğuna inanıyor.

Buna ek olarak banka, düzenli yatırımcıların yeniden canlanmasının, balinalara göre daha küçük cüzdanlar tarafından yükselen Bitcoin ve Ethereum varlıklarına yansıdığını gözlemledi. JPMorgan, Ethereum ağ trafiğinin yatırımcı ruh halindeki iyileşmeyle birlikte arttığını bildirdi.

New York merkezli borç veren ayrıca, stake edilen Ethereum‘da ki (stETH) toparlanmanın, Terra, Celsius ve Three Arrows Capital gibi kripto şirketlerini yok eden kaldıraç azaltma olayının sona erdiğinin güçlü bir göstergesi olduğuna dikkat çekti.

Bitcoin an itibariyle 23.675 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ethereum (ETH) ise 1630 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.