Kore Fintech, Web3 Alanına 380 Milyon Dolarlık Yatırım Yapıyor!

Kore Fintech, Web3 Alanına 380 Milyon Dolarlık Yatırım Yapıyor!

Bir varlık yönetimi ve fintech şirketi olan Dunamu , 10.000’den fazla yeni web3 işi oluşturmak için 380 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor. Dunamu, tanınmış bir Güney Koreli finansal teknoloji işletmesidir. Bir kripto para borsası olan Huobi , şirketin yönetimi altındaki birkaç platformdan biridir. Şirketin 380 milyon dolarlık yatırımının bir parçası olarak 10.000 yeni web3 işi yaratılacak. 

Genç Yetenekler İçin Önemli Fırsat

Güney Koreli bir haber kaynağı olan Korea JoongAng Daily, duyurunun haberini verdi. Dunamu, şimdilik, işletmenin büyük şehirlerde bir ofis kurmayı ve uzak bölgelerden gelecek vaat eden girişimleri ve BT çalışanlarını desteklemeyi planladığını söyledi. Dunamu, yerel müşterilerinin ihtiyaçlarına daha iyi hizmet verebilmek için Busan, Daegu, Gwangju ve Daejeon’da ofisler açmayı planlıyor. 

Duyuruya göre, yerel üniversite mezunlarına işe alımlarda öncelik verilecek. Dunamu’nun 500 başlangıç ​​girişimi sayesinde 8.000’den fazla yeni iş yaratılacak. Şirketin büyüme girişimi, web3 dünyasına giren yeni başlayanlara yazılım ve finansman desteği sağlamayı amaçlıyor.

Bu girişimlerin birçoğu, uluslararası alanda büyümek istedikleri için Dunamu’nun yan kuruluşlarından yardım alacak. Proje, Kore’nin web3 alanında dünyadaki diğer ülkelerle daha yakın rekabet etmesine yardımcı oluyor.

2018’den bu yana çeşitli blockchain ve fintech işletmelerinde 88 milyar won’luk fon sağladı. WEB3 Sektörü son zamanlarda çok önemli bir yatırım merkezi haline geldi. Onlarca devasa şirket bu sektöre milyar dolarlık yatırımlar yaptı. Kripto para piyasasında da Web3’ün önemli bir yeri vardır.

Her türlü gelişmeden anında haberdar olmak için YoutubeTwitter ve Telegram kanalımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap