Korkulan oldu! USDC şimdi ne yapacak! Fiyat Sert Düşüyor!

USDC 3.3 milyar doları SVB bankasında tutuyormuş.

Korkulan oldu! USDC şimdi ne yapacak! Fiyat Sert Düşüyor!

Dün gece bucoinedir.com kanalı olarak USDC’nin bankalarda rezerv olarak tuttuğu paranın bir kısmının Silicon Valley Bank’ta kaldını yazmıştık. Bugün USDC’nin arkasında bulunan Circle şirketi tarafından gelen açıklamaya göre, bankada 3.3 milyar dolarlık Circle rezervi kaldı.

Bu haberden sonra USDC coin hızlı bir şekilde 0.94 dolara kadar düştü. Kraken borsasında ise tokenin değeri 0.89 doları gördü.

Peki şimdi ne olacak

Circle şirketinin küresel politika başkanı Dante Disparte, ABD hükümetinin devreye girmesini bekliyor.

Circle şu anda #USDC i ABD bankacılık sistemindeki bir siyah kuğu arızasından koruyor.

@SVB_Financial ABD ekonomisinde kritik bir bankadır ve -Federal kurtarma planı olmadan- iflas etmesi iş dünyası, bankacılık ve girişimciler için daha geniş etkilere sahip olacaktır.

Dante disparte

Bu açıklamadan da anladığımız kadarıyla şirket ABD’nin bu çöküşe izin vermeyeğini umuyor. Circle, pazartesini bekleyerek SVB hakkında yeni detaylara ulaşmayı umuyor.

Güncelleme; fiyat tüm borsalarda 0.89$’a düştü.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap