Kripto Analisti; Bu Altcoin 100 x Yapacak!

Kripto Traderi bir altcoinin 2 dolara düşmesi sonucu alınabileceğini söylüyor.

Kripto Analisti; Bu Altcoin 100 x Yapacak!

Popüler kripto para analisti, bir altcoin için 100x yükselme potansiyeli olduğunu söylüyor.

Piyasanın bir süre düşüş yönlü olacağını söyleyen ünlü kripto traderi Kevin Sevenson, Chainlink coin’in büyük potansiyelinin olduğunu söylüyor. Ayrıca kripto traderi Ethereum’un 500-700 dolar seviyelerine düşmesi halinde Chainlink (LİNK) coinin 2-3 dolar aralığına düşeceğini söylüyor. Analiste göre LİNK 2-3 dolar aralığına düşerse, yatırımcıların değerlendirebileceğini söylüyor. Sevenson’a göre 2-3 dolar aralığında alınırsa, birkaç yıl içinde Chainlink (LİNK) coinde 100 x yükselme potansiyeli görebiliriz.

Analist konuya yönelik şu açıklamaları yapıyor;

“Önümüzdeki birkaç yıl içinde, [2-3 dolar arasında LINK] satın alırsanız bu, Chainlink’te 100 kat getiri demektir. Bu fiyatlar ortaya çıkarsa, hazır olsanız iyi olur. Şu anda çoğu altcoin’den kaçınıyorum. ETH ve LINK’i iyi alımlar olarak belirtmemin nedeni; bunların tüm endüstride en çok benimsenen projeler olmalarıdır. Gerçek altyapı ile öne çıkıyorlar. Uzun vadeli potansiyelleri var.”

LİNK coin, 2019 yılında bulunduğu seviyeden %13200 artarak 53 dolara yükselmişti. Şuan ise 6 dolar fiyat bandında bulunuyor.

Chainlink (LİNK) Nedir?

Chainlink, dünya çapında işlem gören ve merkezi olmayan dijital bir ağdır. Akıllı sözleşmeler sayesinde blockchain ağındaki veriler ile ağ dışında kalan veriler birbirine bağlanır. Bu ağ LINK adı verilen dijital para birimi etrafında şekillenir.

Mevcut durumda, yüzlerce şirket Chainlink teknoljisinden faydalanıyor.

Chainlink temel özellikler nelerdir?

1-Chainlink, farklı node’ları sayesinde gerçek dünya verilerinin işlendiği bir mekanizmadır. Akıllı sözleşmelere aktarılan verilerin olabildiğince güvenli ve şeffaf bir şekilde gönderimini sağlar.

2-Chainlink’in buradaki en büyük farkı ise farklı kaynaklardan veri akışı gerçekleştirmesidir. Böylelikle, yüksek doğruluk payı olan bir tablo karşımıza çıkar ve akıllı sözleşmeler, gerçekleşebilecek muhtemel saldırılara karşı korunurlar.

3-Merkeziyetsiz finans sektörünün büyümesiyle beraber, oracle teknolojisine olan ihtiyaç artmaya başladı. Dolayısıyla, flash loan tipi saldırılara karşı Chainlink kullanımı yaygınlaşmaktadır.

4-Kimi projeler, veri akışı için merkezi oracle’ları tercih ederler ve, bu durum, güvenlik açıklarına sebep olabilir. Chainlink, merkeziyetsiz bir oracle’dır.

5- Chainlink projesinin kullandığı üç farklı akıllı sözleşme tipi mevcut. Bu sözleşmeler sayesinde, zincir üstü ve zincir dışı veriler arasındaki bağlantı sağlanıyor. Tam da bu noktada Chainlink gibi oracle’lar zincir dışı verilerin aktarımında etkili olarak karşımıza çıkıyor.

DeFi sektöründe gelişim sürdüren tüm şirketler, Chainlink’in ürünlerine ihtiyaç duyuyor. Çünkü Chainlink’in sahip olduğu ürünler hem kaliteli hemde ihtiyaca uygun hazırlanmıştır. Chainlink (LİNK) Coini Binance, Huobi, OKX gibi büyük borsalardan satın alabilirsiniz.

Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın;

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.