Kripto Balinaları, Bir Altcoin’e Sermaye Döküyor: Zincir Verileri

Ethereum balinaları bir altcoin'den alım yapıyor.

Kripto Balinaları, Bir Altcoin’e Sermaye Döküyor: Zincir Verileri

Yeni veriler, Bitcoin (BTC) 22.000 dolara yükselirken Ethereum (ETH) balinalarının yüz binlerce doları bir altcoine döktüğünü ortaya koyuyor.

Balina izleme protokolü WhaleStats’a göre, gezegenin en büyük 500 ETH balinası, kripto değişim platformu FTX‘in yerel dijital varlığı olan FTX Token’ı (FTT) yutuyor.

İstatistikler, FTT’nin derin cebe sahip yatırımcılar arasında en çok edinilen üçüncü token olduğunu gösteriyor, yalnızca dolara sabitlenmiş stabilcoin USD Coin‘in (USDC) ve sırasıyla (ortalama) alımlarda sırasıyla 709.711 dolar ve 281.822 dolar gören lider akıllı sözleşme platformu Ethereum’un arkasında olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, FTT, balinalar tarafından yalnızca 27.030 dolarlık kripto varlığı satıldığı için girişler açısından en yüksek net kazanca sahipti. USDC ve ETH sırasıyla 881.683 dolar ve 132.139 dolar çıkış gördü.

İlk beşi tamamlayan diğer iki stabilcoin, Tether (USDT) ve Binance USD (BUSD).

İlk 10’u kıran diğer önemli kripto varlıkları arasında Oracle ağı Chainlink (LINK), stablecoin Dai (DAI), meme token Shiba Inu (SHIB), merkezi olmayan değişim platformu Serum (SRM) ve Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) yer alıyor.

Veriler ayrıca, FTT’nin genel olarak USDC ve USDT, Dogecoin rakibi ShibDoge (SHIBDOGE) ve SHIB’nin arkasındaki yüksek net değerli ETH balinaları tarafından en çok tutulan altıncı token olduğunu ortaya koyuyor.

FTT, balina portföylerinin %3,5’inden biraz fazlasını oluşturuyor ve toplam değeri 224 milyon dolar.

FTX Token yazı yazılırken 27.45$’dan işlem görüyor, gün içinde hafif bir düşüş.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap