Kripto Borsası Coinbase, SEC’e Kafa Tutuyor!

Kripto Borsası Coinbase, SEC’e Kafa Tutuyor!

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile gerektiğinde uzun bir yasal mücadeleye hazır olduklarını açıkladı.

Son zamanlarda CNBC’ye verdiği röportajda dikkat çeken açıklamalarda bulunan Armstrong, SEC ile uzun bir yasal savaşın başlayabileceğini ve buna hazır olduklarını ifade etti. SEC’in Coinbase’e menkul kıymet yasası ihlalleri konusunda Wells bildirimi göndermesiyle başlayan tartışmalı süreçte, her iki tarafın açıklamaları da gündem yarattı. CEO, dava sürecinin ilk tercihleri olmasa da, yasal netlik ve adil bir düzenleyici yaklaşım için mahkemeye gitmekten çekinmeyeceklerini belirtti.

SEC’in bu hamlesi karşısında hayal kırıklığını bir kez daha dile getiren CEO, süreç boyunca yapıcı hiçbir geri bildirim alamadıklarını ve sonunda beklenmedik bir şekilde Wells bildirimiyle karşılaştıklarını belirtti:

“Geçen yıl, onlarla 30’dan fazla kez bir araya geldik. Ne yapabileceğimizi daha iyi veya farklı yapabileceğimize dair tek bir geri bildirim alamadık ve sonra bu Wells bildirimi geldi. Sanırım, ihtiyacımız olan netliği elde etmek ve içtihat oluşturmak için mahkemeye gitmek zorunda kalacağız.”

Düzenleyici netliğin olmaması durumunda ABD’den taşınmayı düşünebileceklerini vurgulayan Armstrong, tüm seçenekleri değerlendirdiklerini açıkça belirtti.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap