Kripto Para Borsası Bittrex, Sec İncelemesine Girdi!

Kripto Para Borsası Bittrex, Sec İncelemesine Girdi!

Kripto para borsası Bittrex, yerel operasyonlarını kapatma planlarının ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun potansiyel eylemiyle karşı karşıya. Firmanın genel danışmanı David Maria’ya göre, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yaptırım ekibi Bittrex’i Mart ayında bilgilendirdi. Yani, ajansın şirketi yatırımcı koruma yasalarını ihlal ettiğinden şüphelenildiği için kovuşturması anlamına gelir.

Firmanın ABD’deki faaliyetlerini durdurduğu göz önüne alındığında, Bittrex’in SEC’in dava açıp açmayacağı belli değil. Avukatın bildirildiğine göre, Bittrex, düzenleyicilerin “makul bir uzlaşma teklifiyle gelmediği” takdirde, ajansın harekete geçmeye karar vermesi durumunda mahkemeye gidecek.

Bittrex’in ABD Operasyonlarının Kapatılması

Bilgi, Bittrex’in ABD’deki tüm operasyonlarının 31 Mart’ta durdurulacağını açıklamasından kısa bir süre sonra yayınlandı. Zorlu yasal ve ekonomik ortam nedeniyle. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşteriler borsa tarafından 30 Nisan 2023’e kadar paralarını çekmeye teşvik edildi.

Raporlar, SEC başkanı Gary Gensler’in, kripto para birimi endüstrisinin büyük bir bölümünün, kuruluşunun yatırımcıları korumak için sürdürdüğü düzenlemeleri göz ardı ettiğini iddia ettiğini belirtiyor. Bittrex gibi platformların operasyonlarını SEC’e kaydetmesi gerektiğini savundu. Bu da onları platformlarını parçalara ayırmaya, çıkar çatışmalarını azaltmaya ve daha geleneksel bir borsa görünümü benimsemeye zorlar.

Bittrex, İran, Küba ve Suriye gibi ülkelere yönelik yaptırımların “bariz ihlalleri” nedeniyle Amerikan makamlarıyla arasındaki yasal sorunları çözmek için geçen yıl 29 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap