Kripto Paralarda Ayı Piyasası Neden Gerekli? Anlatıyoruz!

Bu yazımızda ayı piyasasının neden gerekli olduğunu anlattık.

Kripto Paralarda Ayı Piyasası Neden Gerekli? Anlatıyoruz!

Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının sevmediği, ayı sezonunu Kripto paralarda ayı piyasası neden gerekli” başlığı altında anlattık.

Ayı piyasası , genellikle yavaş büyüme dönemi olarak kabul edilen kış aylarında kış uykusuna yattığı için ayı piyasası olarak adlandırılır . Ancak bazılarına göre buna ayı piyasası denmesinin nedeni eskilerin “Ayıyı yakalamadan ayının postunu satamazsın ” sözünden kaynaklanmaktadır. Bu, yumurtalarınızı yumurtadan çıkmadan önce sayamadığınız anlamına gelir. 

Ayı piyasası birçok kripto yatırımcıları için kötü bir zaman olabilir . Vadeli işlemler yapıyorsanız ve astronomik boyutlara ulaşan kripto varlıklarına bağlıysanız kesinlikle kötü bir zaman. Gerçek şu ki, tüm zamanların en yüksek yazları geride kaldı ve şimdi tüm zamanların en düşük seviyelerinin kışı geldi. Dolayısıyla bu, kripto yatırımcılarını gaza getirme girişimi değil. Rüya görmüyorsun ve bu sahte bir ayı piyasası değil. Gerçek bu.

Ayı piyasasında korkunç şeyler oluyor. Örneğin LUNA , ve Celcius gibi şirketleri örnek verebiliriz.

Ayı Piyasasında Güçlü Kripto Para Şirketleri Kendini Geliştirir

Bununla birlikte, en sevdiğiniz kripto karşıtlarının söylediklerine rağmen, bu ayı piyasası, bir şeyleri geri dönülmez şekilde değiştirecek bir felaket olayı değil. Önümüzdeki on ya da yirmi yıl içinde bu ayı piyasasının pek çok kişi tarafından hatırlanmama olasılığı çok yüksek. Son on iki yıllık kriptonun bize öğrettiği bir şey varsa, o da ekonominin esnekliğin ötesinde olduğudur. Merkezi olmayan doğası, herhangi bir sayıda şok alabileceği ve ayakta kalacağı anlamına gelir. 

Ve bu ayı piyasası o şoklardan sadece biri. Kısa vadeli kazançlar ve tüm zamanların en yüksek seviyeleri ile beslenen bir kripto yatırımcısı değilseniz, bu piyasa sizin için hafif bir rahatsızlıktan başka bir şey olmayabilir. Özellikle likit iseniz, uygun fiyatının beş ila on katından daha düşük bir fiyata büyük projelerde hisse kapma şansınız olabilir. Hey türk yatırımcı, tek yapman gereken alışverişe gitmek ve fırtınayı beklemek.  Tabi gaza gelip tek seferde yüklü alım yapma kanka. :) Dollar Cost Averaging (Dolar maliyeti ortalamasını) düşürerek bunu yap.

Eğer bir altcoin kurucusu/ekibiyseniz, inşa etmek için muhtemelen ayı piyasasından daha iyi bir zaman yoktur. Evet, boğa piyasaları yatırım yapmak için gerçekten harika. Ancak boğa piyasaları, yanlış bir güvenlik duygusuna kapılmak için de mükemmel bir zamandır. Ayrıca Altcoin proje ekipleri için sahte bir güvenlik duygusundan daha zararlı bir şey yoktur. Boğa piyasası sırasında, girişimler aşırı pahalı bir işe alım çılgınlığı yaşadı. Bir ürün-pazar uyumu geliştirmemiş olan şirketler, büyük reklamlar çıkardı ve finansmanlarının büyük bir bölümünü pazarlamaya harcadı. Bu şirketler ayı sezonunda batışa gidebilir. Sağlam şirketler ise kendini daha da güçlendirir.  Geçmişe baktığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız. En sağlam şirketler, yoklukta, düşüşlerde doğdu.

Bazı kurucular , projelerinin sadece popüler olmayı değil, sorunları çözmesi gerektiğini bile unuttular. Bugün, bu girişimlerin çoğu yeniden iş hayatına atılıyor ve bu onlar için zor bir ders oluyor.

Bu iklimde yeni başlayan yeni kurucular ve girişimler iki şeyi oldukça hızlı bir şekilde öğrenecekler; VC’lerin hayallere sadık olmadığını keşfedecekler ve hiçbir şeyin yalın inşa etmekten daha iyi olmadığını öğrenecekler. Boğa piyasasının ortadan kalkmasıyla çözülmesi gereken sorunların kapsamı her zamankinden daha büyük olacak ve bu sorunları çözme motivasyonu da daha güçlü olacaktır. Boğa piyasaları, piyasa oyuncularına tembellik empoze etme eğilimindedir. Aynı zamanda, piyasa oyuncularının kaynaklara ve fazlalıklara karşı korkunç bir laissez-faire tutumuna sahip olmalarını sağlamak için bir tutkusu var. Bir ayı piyasası bu tutumları, kötü yaklaşımları yok eder.

Altcoinler için ayı piyasası, geliştiriciler ve kurucularla daha yakın ilişkiler kurmak için eşsiz bir fırsat zamanı. Ekonomide gürültü olmaması, geliştiricilerin hangi çözümlerin ayı piyasasının testine dayanacağını ve bu çözümler etrafında nasıl tekrarlanacağını görebileceği anlamına geliyor. Piyasa Ayı piyasasında takılıp kalırsa ve Altcoinler faydasını kanıtlamaya devam ederse, piyasa normal seviyelere döndüğünde bunun daha da faydalı olacağını bilebilirsiniz. 

Ayı piyasası, korkanların ömür boyu korkusu/nefreti olurken, Fırsat arayanların ömür boyu fırsat bulduğu nokta olacak.

İçeriği beğendiyseniz, kanalımıza da abone olmayı unutmayın. Kanalımızda Kripto belgesellerle Bitcoin ve Altcoin yatırımcılarının bilgisine ışık tutuyoruz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.