Kripto Uzmanı; Bu 5 Altcoin’i Ayı Sezonunda Toplamak Gerekiyor!

Piyasalar belirsizlik içinde kalırken, analistler tahminler yapmaya devam ediyor...

Kripto Uzmanı; Bu 5 Altcoin’i Ayı Sezonunda Toplamak Gerekiyor!

Bucoinedir.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, kripto paralar 68.000 dolar seviyelerinden 17.500 dolar seviyelerine kadar düştü. An itibariyle Bitcoin 22.000 dolar bandında bulunuyor. Bir kripto analisti olan James Check, Ayı sezonunda toplanılması gereken altcoinleri açıkladı; Liste aşşağıdaki gibidir;

Chilliz (CHZ) Coin

Chiliz, sporseverlerin favori takımlarıyla benzersiz deneyimler yaşamalarını sağlayan bir kripto para birimidir. 

Yıllık aboneliğin taraftarlara erken bilet ve kulüp oy haklarına erişim sağladığı İspanyol futbol takımlarının sosyolarından ilham alan Chiliz, taraftarlar ve favori spor takımları arasında yeni bir tür doğrudan etkileşim sağlamak için blok zinciri teknolojisinden yararlanıyor.

Taraftarlar, Chiliz deneyiminin yerel kripto para birimi olan CHZ tokenini kullanarak favori takımlarının Taraftar Tokenlarını satın alabilirler. Taraftar Tokenları, Chiliz deneyimine güç veren kalabalık yönetim platformu olan Socios.com aracılığıyla CHZ için satın alınabilir.

Decentraland (MANA)

Decentraland, kendisini kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan, Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlamaktadır. Bu sanal dünyada, kullanıcılar daha sonra gezinebilecekleri, üzerine inşa edebilecekleri ve para kazanabilecekleri araziler satın almaktadırlar. Decentraland, yazar Neal Stephenson’un bilimkurgu romanı Snowcrash’te tarif ettiği Metaverse veya Ready Player One’da yazar Ernest Cline tarafından tarif edilen OASIS gibi, paylaşılan bir sanal dünyadır.

Gala Games (GALA) Coin

Gala Games, NFT tabanlı oyna-kazan (P2E) oyunları yapan bir Blockchain projesidir. Proje, Farmville gibi efsanevi oyunların yapımcısı olan Zynga’nın kurucularından Eric Schiermeyer tarafından kurulmuştur. Proje, blok zinciri teknolojisi aracılığıyla çeşitli oyunlar geliştirilmesine ve bu oyunların mümkün olan en geniş kitleye erişmesine olanak tanımak için kurulmuştur. Platformun şu an için Town Star ve Town Crush isimli iki oyunu Beta aşamasındadır. Bununla birlikte Gala’nın şu an geliştirme aşamasında olan 10 oyunu bulunmaktadır. Platformun ayrıca Vox isimli çeşitli avatarlardan oluşan bir NFT koleksiyonu da mevcuttur. Bu avatarlar, Gala Games’in oyunları içerisinde kullanılabilmektedir.

Solana (SOL) Coin

Solana saniyede 50.000 TPS ile çok hızlı işlem onaylama özelliğine sahiptir. Kripto para piyasasında bulunan en aktif blokzincirler arasındadır. Ekip, birçok sektör için geliştirmeler yaparken, som zamanlarda DeFi sektörü odaklı iyi atılımlarda yaptı. Kurumların son zamanlarda en çok ilgi duyduğu blokzincir altyapısı Solana’dır. Solana Ağı’na NFT’ler geldiği gün, benzersiz alıcı sayısı 14.579 iken, şubat ayında 80.000 üzerine çıktı. Bu artışla beraber Ağ aktiflik kazandı ve bu sayede, günlük 15 milyon aktif işlemi işliyor.

Polygon (MATİC)

Polygon, kullanıcılar için çok daha yüksek hız ve daha düşük işlem maliyeti sunar.  Lider bir Ethereum Layer 2 ölçekleme çözümüdür. Polygon özellikle NFT alanında sağladığı çok çok düşük işlem ücretlerinden dolayı çok fazla tercih ediliyor.

Bu liste analist listesidir. Sizde her zaman kendi araştırmalarınızı yapın yatırım kararınızı ona göre verin.

Her türlü gelişmeden anında haberdar olmak için YoutubeTwitter ve Telegram kanalımızı takip edebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap