Analist; Chainlink (LİNK) Coin Kısa Vadede Toparlanabilir!

Bir kripto uzmanı olan Paul sheac, bir oracle altcoin'inde toparlanma bekliyor...

Analist; Chainlink (LİNK) Coin Kısa Vadede Toparlanabilir!

Link coin sahipleri, 2022 ayı piyasası boyunca oldukça heyecanlı bir yolculuktalar. Ve özellikle, dibe doğru (şimdiye kadar).

Fiyatı, bir swing yatırımcısının hayalini gerçekleştiren yukarı ve aşağı fiyat hareketleri ile karakterize edilmiştir. Ancak, Temmuz’daki performansı nispeten azaldı, peki bu fırtına öncesi sessizlik olabilir mi?

Bir kripto uzmanı olan Paul sheac, Link coin için kısa vadede yükseliş görüyor. Analistin düşüncelerini sizler için derledik. Link coin, bu yılki ayı piyasası boyunca en aktif kripto para birimlerinden biri oldu. En iyi dijital para birimlerinin bazıları göreli fiyat durgunluğu dönemlerinden geçerken bile iyi fiyat hareketlerini sürdürdü.

Ayrıca, fiyat seviyelerini Mayıs ayının en düşük seviyelerinin üzerinde tutan birkaç kripto para arasında yer alıyor.

Kripto para birimi, beklenmedik bir şekilde, son rallide piyasa değerine göre en iyi kriptolar arasında en düşük kazanç sağlayanlardan biri oldu.

Chainlink (Link) coin, Haziran ayındaki yüksek oynaklık göz önüne alındığında, görece düşük bir performans olan sadece %32 oranında ralli yaptı. En son rallisi sırasında 7.60$’da zirve yaptı ancak şimdiden %12 gerileyerek 6.63$’lık fiyatına çekildi.

%50 RSI alım bölgesi olarak hareket edebilir mi?

%50 RSI seviyesi, tarihsel olarak çoğu yükseliş döneminde bir direnç seviyesi olarak kabul edildi.

Genellikle düşüş performansı sırasında destek sağlar. LINK coin’in fiyatı %50 seviyesine geri çekildi ancak bu seviye, fiyatı tekrar yukarı çekmek için yeterli desteği sağlayabilir mi?

Analiste göre öyle bir sonuç, boğaları geri çağırmak için mevcut fiyat seviyesinin yakınında yeterli birikimin olması gerektiği anlamına gelir.

Analistin paylaştığı verilere göre Chainlink‘in tedarik dağılımı, en büyük bakiyeye sahip adreslerin halihazırda mevcut indirimden geri satın aldığını ortaya koyuyor.

Şu anda 10 milyondan fazla LINK coini tutan adresler, dolaşımdaki coinlerin en büyük payını elinde tutuyor. Son 24 saatte bakiyelerini %1,01 oranında artırdılar.

Kaynak; Santiment

10.000 ila milyon arasında coin tutan diğer en iyi adreslerin çoğu, bakiyelerini azaltarak satış baskısına katkıda bulundu.

Bununla birlikte, yükselişin geri sıçrama olasılığının arttığını gösteren yeniden birikim belirtileri vardı.

Yazım sırasında, LINK’in MVRV oranı, son ralli sırasında birçok trader’ın kar elde etmesiyle dört haftalık zirvesi olan %13.76’dan %4.72’ye düştü.

Ayrıca, baskı süresinin son 24 saatinde hızı önemli ölçüde arttı. Analiste göre bu önemli bir gözlem çünkü aynı dönemde düşüş baskısı belirgin şekilde yavaşladı.

Kaynak; Santiment

Daha yüksek hız, boğalar ve ayılar arasında devam eden savaş çekişmesini doğrular.

Paul sheac konuya yönelik şu açıklamaları yapıyor;

Satın alma baskısı, satış baskısını emmek için sağlıklı bir iş çıkarıyor. Aşağı yönlü baskıyı sollamak için yeterli hacim olacaksa bir ralli beklenebilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap