KuCoin, Kripto Para Sektöründe Fud Yayanlara Karşı Fon Başlatıyor!

KuCoin, Kripto Para Sektöründe Fud Yayanlara Karşı Fon Başlatıyor!

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, kripto para borsasının kripto alanındaki yanlış bilgilerle birlikte korku, belirsizlik ve şüpheyi (FUD) ele almak için yeni bir fon başlattığını söyledi.

Bu ayın başlarında Lyu, KuCoin’in  zor durumdaki kripto projelerine maruz kalması nedeniyle finansal sıkıntılarla karşı karşıya olduğu iddialarına cevap vermişti.

Yönetici, şirketin Three Arrows Capital (3AC), Terra (LUNA) ve Babel Finance gibi şirketlerle ilişkisi olmadığını söyleyerek iddiaları reddetti.

Gelecekte benzer sorunların ortaya çıkmasını önlemek için Lyu, KuCoin’in FUD ile mücadele için kaynak tahsis ettiğini duyurdu .

“FUD, FUDers dışında hiç kimseye fayda sağlamaz. Yatırımcıları yanıltır ve sektörün imajına ve piyasa güvenine zarar verir. Daha az FUD ile bir kripto alanı oluşturmak için KuCoin, bir Anti-FUD Fonu başlatacak.”

Fonun temel odak alanlarının bir eğitim kampanyası, endüstri liderleri ve etkileyicileri içerdiğini söylüyor.

“Öncelikle Anti-FUD eğitimini çevrim içi ve çevrim dışı olarak uygulayın. FUD’nin ne olduğu ve nasıl ayırt edileceği vb. dahil olmak üzere bilgi sağlamak için küresel topluluğumuzdan 20’den fazla dilde yararlanacağız. İkinci olarak, her zaman sorumlu olan, hedef kitlelerine güvenilir bilgiler sağlayan ve onların FUD’dan uzak durmalarına yardımcı olan sektör liderlerini ve etkileyicileri motive edin ve takdir edin.”

Lyu, projelerde korku ve yanlış bilgi yayanların da peşine düşeceğini söylüyor.

“Üçüncü olarak, kasıtlı olarak FUD’yi yayan FUD’ları etkili bir şekilde takip edin ve gerekirse onlara karşı yasal işlem yapın. FUD ve paniğin yaygınlaşması projelere, kullanıcılara ve sektöre zarar veriyor. Bu eylemlerin hesabı sorulmalıdır” dedi.

KuCoin’in kripto alanında FUD ile mücadelenin zorluklarına rağmen proaktif bir duruş sergilediğini söylüyor.

“Bu girişimlerin sektörümüzdeki tüm FUD’yi zar zor silebileceğinden eminim, ancak ilk adımı atmalıyız ve her adım önemlidir.” Bu hedef için bir fon oluşturacağız ve bu sorunları minimuma indirgeyeceğiz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap