Kurumsal Yatırımcılar, Bitcoin Yükselişi Öncesi Rekor Satış Yaptı!

Dijital varlık yöneticisi CoinShares'e göre, kurumsal kripto yatırım ürünleri geçen hafta en büyük toplam çıkışlarını yaşadı.

Kurumsal Yatırımcılar, Bitcoin Yükselişi Öncesi Rekor Satış Yaptı!

CoinShares, en son Dijital Varlık Fon Akışları Haftalık Raporunda, kripto yatırım ürünlerinin, yönetim altındaki toplam varlıkların %1’ini temsil eden 255 milyon dolarlık rekor net çıkış gördüğünü belirtiyor .

Bu tür kripto kurumsal yatırım ürünleri için, art arda beşinci çıkış haftasıydı.

Bitcoin ( BTC ) ürünleri, toplamda 243,5 milyon dolarlık büyük çıkışlarla en ağır darbeyi aldı. Ethereum ( ETH ), aksine, yalnızca 11 milyon dolarlık çıkış gördü.

CoinShares’e göre, genel çıkışlar, 2023’te şimdiye kadar görülen kümülatif net girişleri “sildi” ve kripto yatırım ürünlerini yıldan bugüne kadar 82 milyon dolarlık net çıkışa götürdü.

Bununla birlikte, ETH rakibi Solana ( SOL ) ürünleri 400.000 $ giriş kaydederken ve XRP ürünleri 300.000 $ giriş kaydettiği için tüm yatırım ürünleri olumsuz haftalar geçirmedi . Poligon ( MATIC ) ürünleri girişlerde 100.000 $ kaydetti.

Rekor kıran dijital varlık yatırım ürünü çıkışları, kripto piyasası bu hafta sonu ABD bankacılık sektörü etrafında dönen makroekonomik belirsizliğin ortasında toparlanmaya başlamadan hemen önce gerçekleşti.

Bitcoin, Cuma günü 19.662 $’lık son düşük seviyeden Salı günü %32’den fazla bir artışla 25.959 $’a yükseldi. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, bu yazının yazıldığı sırada 24.624 dolardan işlem görüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap