Lido Dao Hisseli Ethereum, En Büyük 8. Varlık Oldu!

Lido Dao Hisseli Ethereum, En Büyük 8. Varlık Oldu!

Lido’nun Stake Edilmiş Ethereum (stETH) piyasa değeri, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 12 milyar doları aştı.

Beincrypto verilerine göre, Lido stETH şu anda Dogecoin, Solana ve Polygon gibi en iyi kripto para birimlerinin önünde, piyasa değerine göre sekizinci en büyük dijital varlık.

Kripto paranın piyasa değeri ilk olarak 14 Nisan’da 12 milyarı aştı ve hafta boyunca birkaç kez dönüm noktası rakamının üstüne ve altına düştü. Haftanın başlarında DeFillama, DeFi protokolünde 6 milyondan fazla ETH’nin kilitlendiğini bildirdi.

Liquid Staking Mevduatları Shapella Sonrası Büyür

Ethereum, Shapella yükseltmesi aracılığıyla kullanıcıları için para çekme olanağı sağladığından, sıvı staking türevleri (LSD) protokolleri, platformlarında kilitli varlıkların (TVL) toplam değerinin arttığını gördü.

DeFillama tarafından takip edilen 82 likit staking protokolünün kümülatif TVL’si 17.06 milyar $’dır ve Lido sektördeki baskın oyuncudur. Bu protokoller, TVL’lerinin son yedi gün içinde ortalama %10 arttığını gördü.

Nispeten yeni bir likit staking protokolü olan Agility, DeFillama verilerine göre TVL’sinin 12 Nisan’da kaydedilen 62,9 milyon dolardan 336,29 milyon dolara çıktığını gördü. Protokolün büyümesi, LSD’lerin Shapella yükseltmesi sonrası oluşturduğu büyümeyi ve ilgiyi gösterir.

Bu arada IntoTheBlock, kurumsal staking sağlayıcıları ve Asya borsaları için beklenmedik bir staking payı artışı olduğuna dikkat çekti. Verilerine göre en çok kazananlar Asya merkezli borsalar Huobi ve OKX oldu

Ethereum Staking Hizmetleri (Kaynak: IntoTheBlock)

Likit staking platformları Lido ve Rocket Pool, yükseltmeden bu yana stake paylarının çift haneli düşüş gördü.

Bahisli Ethereum Mevduatları, Para Çekme İşlemlerini Aşıyor

Nansen kontrol paneline göre, stake edilen Ether mevduatları bu dönemde para çekme işlemlerini geride bıraktı. Örneğin, son 24 saatte yaklaşık 80.000 ETH yatırılırken, 5.000’den az ETH çekildi. Bu, Shapella yükseltmesinin büyük bir pay alma işleminden ziyade, Ethereum staking havuzlarının yeniden düzenlenmesini başlattığını gösteriyor. S

Bu arada blockchain analisti Lookonchain, stake edilmiş ETH’lerini geri çeken bazı adreslerin onları hemen yeniden stake ettiğini bildirdi.

BeInCrypto, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyici eylemlerin firmaları stake edilmiş ETH’lerini geri çekmeye zorladığını bildirdi. Rapora göre, ilk para çekme dalgasını Kraken, Coinbase ve iflas etmiş borç veren Celsius gibi ABD merkezli şirketler yönetti.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap