Magic Eden, YGG Coin Ekibinin Yer Aldığı Web3 Oyun Grubu Kurdu!

Magic Eden, YGG Coin Ekibinin Yer Aldığı Web3 Oyun Grubu Kurdu!

Non Fungible token (NFT) pazarı Magic Eden, YGG Coin ve birkaç önde gelen yayıncı ve toplulukla Web3 Games Collective (W3GC) oluşturarak Web3 oyunlarına genişlemesine devam ediyor.

Cuma günü San Francisco’da düzenlenen yıllık Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda tanıtılan yeni endüstri grubu, ortak uzmanlığından ve kaynaklarından yararlanarak Web3 oyunlarının kitlesel olarak benimsenmesini sağlamaya odaklanıyor. W3GC üyeleri arasında Web3 oyun merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) Game7, merkezi olmayan lonca ağı Yield Guild Games (YGG) ve Web3 oyun yayıncısı Fenix ​​Games bulunmaktadır.

Game7’nin ana katılımcısı Steven Chen, konuya yönelik şu açıklamayı yaptı;

Blockchain oyunları için altyapı yatırımına vurgu yapıldığını gördük ve birçok ekip, teknoloji ve hizmet ‘yığınındaki’ önemli sorunların üstesinden gelmek için harika bir iş çıkarıyor. Daha kaliteli oyunlar ve [fikri mülkiyet] getirmeye odaklanmak, PC, konsol ve mobil oyunlarda gördüğümüz gibi sektörü ileriye taşıyacaktır

YGG’nin kurucu ortağı Gabby Dizon, yaptığı açıklamada Web3 oyunlarını keşfetmenin ve bunlara erişmenin ortalama bir kullanıcı için çok karmaşık olduğunu söyledi. “Game7 gibi bir DAO ve Fenix ​​Games gibi bir oyun yayıncısıyla çalışmak, YGG’nin ortamı basitleştirerek ve ekosistemi kitlesel benimseme için büyüterek endüstrinin zorluklarını ele almasını sağlıyor.”

Grup ayrıca, yatırımcılar ve geliştiriciler için alanı “riskten arındırmayı” ve yeni kullanıcılar getirecek bir blockchain “mega-hit” bulup ölçeklendirmeye yardımcı olmayı umuyor.

Magic Eden, son aylarda Web3 oyunlarına artan bir ilgi gösterdi. Aralık ayında şirket, eski Electronic Arts yöneticisi Chris Akhavan’ı baş oyun sorumlusu olarak atadı ve Şubat ayında Magic Eden Ventures, 11 Web3 oyun stüdyosuna yatırım yaptı.

Genişletme, Mart ayına kadar üç blok zincirde bir düzine oyun başlatma girişimi olan “Mint Madness” ile bu ayın başlarında devam etti. Çarşamba günü şirket, oyun stüdyolarının oyuncularla bağlantı kurmasına ve oyun güncellemelerini paylaşmasına yardımcı olmayı amaçlayan bir platform olan Magic Eden Games’i piyasaya sürdü.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap