Mark Cuban; Dogecoin, Cardano’dan Daha Fazla Potansiyele Sahip!

Mark Cuban, DOGE'ye desteğini bir kez daha yineliyor, bu sefer süreçte ADA'ya bir tokat atıyor.

Mark Cuban; Dogecoin, Cardano’dan Daha Fazla Potansiyele Sahip!

Altcoin Daily ile yaptığı röportajda Milyarder Mark Cuban, Dogecoin ağının Cardano’dan daha fazla potansiyele sahip olduğuna olan inancını dile getirdi.

Cuban, görüşünün nedenlerini açıklayarak, “Hâlâ DOGE’nin potansiyel olarak Cardano’dan daha fazla başvuruya sahip olduğunu düşünüyorum…

Videoya yanıt olarak, Cardano zinciri Charles Hoskinson’ın yönetiminden sorumlu şirket olan Input Output Global’ın (IOG) kurucusu, alaylı bir GIF kullanmayı seçti. Bununla birlikte, diğer Cardano topluluğu üyeleri, Cuban’ın açıklamalarından hoşnutsuzlukları konusunda daha sesliydiler. Bir kullanıcı , Cuban’ın Cardano görüşünün 2019’da takıldığını belirtti .

Özellikle, Cardano ve Dogecoin, kavramlarında çok farklı iki ağdır. Dogecoin, kripto topluluğunda takip edilen kültle dalga geçmek için şaka olarak oluşturulan küçük yinelemelerle Bitcoin kodunun pratikte bir kopyasıyken, Cardano, hassasiyete dikkat eden bir uzman ekip tarafından başlatıldı.

Bununla birlikte, kökenlerine rağmen, insanların potansiyelini fark etmesiyle Dogecoin’in kitlesel olarak benimsendiğini ve birçoğunun para birimi olarak kullanılmasını savunduğunu belirtmekte fayda var . Sonuç olarak, son zamanlarda Dogecoin ağında bir gelişme telaşı yaşandı.

Cuban, milyarder Elon Musk ile birlikte DOGE’nin en etkili destekçilerinden biri. Cuban, 2021’de NBA takımı Dallas Mavericks’in BitPay ile yaptığı ortaklık aracılığıyla Dogecoin’i ürün ve bilet ödemesi olarak kabul etmesini mümkün kıldı.

Cardano topluluğu, yol haritasında kendisini Basho aşamasına yaklaştıracak ve akıllı sözleşme işlevselliğini ve ölçeklenebilirliğini geliştirecek önemli bir yükseltmenin eşiğinde .

Yazma sırasında, Cardano ve Dogecoin, piyasa değeri açısından sırasıyla 7. ve 11. sırada yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap