Mastercard Kripto Para Odaklı Çalışmalara Devam Ediyor!

Mastercard kripto para odaklı çalışmalarına devam ediyor...

Mastercard Kripto Para Odaklı Çalışmalara Devam Ediyor!

Mastercard, geleceğin para sisteminde de liderliği ele almaya çalışıyor.

Büyük bir küresel finansal hizmetler şirketi olan Mastercard ile kripto para birimi ağ geçidi operatörü Fasset arasındaki ittifak , Endonezya’da kripto para biriminin kabul edilebilirliğini genişletmeyi amaçlıyor . İşbirliğinin amacı, finansal hizmetleri daha geniş çapta erişilebilir kılmak ve Güneydoğu Asya ülkesinde mevcut olan seçeneklerin çeşitliliğini geliştirmek.

Ethereum blok zinciri üzerine kurulu bir platform olan Fasset , 2019’da kuruldu ve kullanıcıların gerçek dünya varlıklarını yansıtan bitcoin ve altcoin gibi dijital varlıkların ticaretini yapmasına olanak tanıyor. Şirketin merkezi Birleşik Krallık’tadır; ancak, öncelikle azgelişmiş ülkelerle çalışır.

Bireyler Arasında Kripto Para Farkındalığı Yaratmak

Mastercard ile bir ortaklık yoluyla Fasset, şu anda dezavantajlı olanlar için finansal erişimi ve dijital yetenekleri genişletmeyi umuyor. Kripto para firmasından, ürün tekliflerini genişletme ve geleneksel finans endüstrisinde yetersiz hizmet alan bireyler için eğitim ve öğretim platformları oluşturma hakkında çalışmalar var.

Fasset’in şirketin blok zinciri bölümünde yönetici olan Hendra Suryakusuma’ya göre, Endonezya gibi ülkeler için kripto para biriminin benimsenmesi ekonomik ilerleme ve büyüme oranları için bir ölçüt görevi görecek.

Fasset, Nisan ayında 22 milyon dolarlık bir A serisi finansman turunu kapattı ve bu turdan sonra yeni anlaşmalar yapmaya başladı. Malezya’daki Labuan Finansal Hizmetler Otoritesi, firmaya üç işletme lisansı vererek, orada faaliyetlerine başlamasını sağladı.

Küresel ödeme firması Mastercard, dünyanın ilk “kripto destekli” ödeme kartını üretmek için bu yılın Nisan ayında kripto para birimi borç veren Nexo ile ortaklık kurdu. Kripto ve yerleşik finansal ağlar arasındaki işbirlikleri arttıkça, Dijital varlıklar daha geniş çapta kabul görmeye başlayacak.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap