Matic Coin İşlem Ücretlerinde Düşüş, Adres Sayısında Artış Var!

Polygon, ağ etkinlikleri ile ilgili önemli verileri paylaştı.

Matic Coin İşlem Ücretlerinde Düşüş, Adres Sayısında Artış Var!

Ethereum katman 2 ölçeklendirme çözümü olan MATİC coin, ağ ile ilgili önemli verileri yayınladı. Bucoinedir.com olarak sizler için verileri derledik.

Proof of Stake blokzincir ağı Polygon (MATİC) verilere göre, yılın ikinci çeyreğinde büyümeye devam etti. İstatistiklere göre Polygon blokzincirinde işlem ücretlerinde büyük bir düşüş görüldü. İşlem ücretleri %49 azalarak, 0,018$ altına indi. İşlem ücretlerinin azalmasıyla Polygon’a ilgi arttı ve ikinci çeyrekte 5,34 milyon yeni adres oluşturuldu. Polygon blokzinciri geçen çeyreğe göre %12’lik bir artış kaydetti. İstatistiklere göre ayrıca işlem hacmi %4 artış yaşadı ve 280 milyon doların üzerine çıktı. Polygon (MATİC) blokzincir gelirinde de artış görüldü ve gelir 5,56 milyon dolara yükseldi.

Merkeziyetsiz finans ve Web3 odaklı köprü Bungee Exchange bulunduğumuz çeyrekte hacmini %900’den fazla artırdı. Polygon ağına yeni gelen Meshswap ise, Polygon ağına 91.000 yeni kullanıcı getirdi.

Özellikle ölçeklendirme hızı, düşük işlem maliyeti gibi konulardan dolayı Polygon’un NFT alanında da hakimiyet kazandığı görüldü. İstatistiklere göre bulunduğumuz çeyrekte 1,2 milyon yeni NFT cüzdanı Polygon (MATİC) üzerinde aktifleşti.

Polygon (MATİC) üzerinde benzersiz NFT adres sayısı %47 artış yaşadı ve 1,51 milyona ulaştı. Basılan Non Fungible Token (NFT) lerin piyasa değerinde %64’lık bir düşüş görülürken, işlem hacimlerinde ise %46’lık bir artış gerçekleşti ve 122 milyon doların üzerine çıktı.

Yayınlanan verilerde en önemli bilgi ise, geliştiricilerdi. Raporda açıklanan istatistiklere göre, Polygon ağı üzerinde 90 binin üzerinde geliştirici Polygon ağında ilk sözleşmelerini yayınladı.

İlginizi Çekebilir; DeFi’de Toplam Kilitlenen Değer 10 Milyar Dolar Artış Gösterdi!

Bu veriler, geçtiğimiz çeyreğe göre 3 katlık bir artış olduğunu gösteriyor. Polygon üzerinde 1000 yeni oluşturucu, 2700 yeni sözleşme yayınladı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.