Matic Coin Mercedes Benz İçin Veri Paylaşım Platformu Altyapısı Kuruyor!

Matic Coin Mercedes Benz İçin Veri Paylaşım Platformu Altyapısı Kuruyor!

Bu makalede, önemli bir altcoin olan matic coin‘in son yaptığı ortaklık hakkında detayları ve matic coin‘in geçmiş ortaklıkları ile ilgili verileri bulabilirsiniz.

Ayı sezonunda altcoinler birçok şirket ile işbirliği yaparak, ekosistemini ve projelerini geliştirmeyi amaçlıyor. Son zamanlarda sıkça duyulan bir altcoin ,yeni bir ortaklık ile tekrar gündeme düştü.

Coinmarketcap.com sitesinde en büyük 13. kripto para birimi konumunda bulunan Matic coin‘in arkasındaki blokzincir Polygon, Dünyanın en büyük araba üreticilerinden biri olan Mercedes Benz Group’un önemli bir kolu Daimler Güney Doğu Asya için bir alt yapı kuruyor!

Polygon (Matic) coin, Mercedes için veri altyapısı kuruyor!

Polygon’un kendi ağı ve Ethereum Rinkeby test ağı üzerinde kuracağı bu platform, Mercedes’in deneysel verilerinden geliştirme verilerine kadar birçok bilgiyi içinde barındırıyor. Veri paylaşımları için ücretler, stablecoin ile ödenecek olsa da, veri gönderimi için gas fee ücretleri Matic coin ile ödenecek.

Veriler önemlidir

İşletmeniz ne kadar küçük veya büyük olursa olsun, veriler çok önemlidir.

Daha önce sizlere verilerin öneminden bahsetmiştik. Veri sektörü her geçen gün büyüyor ve blokzincir şirketlerinin bu alanda kendine yer bulması olasıdır.

Polygon ekosistemi büyüyor

Polygon son zamanlarda yaptığı önemli anlaşmalar ile gündemde kalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Disney’in geliştirici ve hızlandırıcı programına seçilen polygon, bu haberden 1 ay önce ise Terra’nın çöküşüyle 50 yeni projeyi blokzincirine katmıştı.

Ayrıca nisssan ayında 100 milyar dolarlık bir şirket olan Stripe ile de ortaklık kurmuştu.

2022 yılının başında ise Tec Company Teknoloji geliştirme şirketi ile işbirliğine gitmişti!

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap