Max Keiser: Bitcoin (BTC) Bu Seviyelere Yükselecek!

Bitcoin maksimalisti Max Keiser, BTC'nin 30.000 dolar seviyesini geçmesini bekliyor.

Max Keiser: Bitcoin (BTC) Bu Seviyelere Yükselecek!

Eski trader, podcaster ve Bitcoin maksimalisti Max Keiser, önde gelen dijital para biriminin 30.000 $ seviyesinin üzerine çıkmasını beklediğini söyledi.

Bitcoin 26.000 $’a sıçradı, işte “CZ’nin Short’ları”

Bugünün erken saatlerinde, amiral gemisi kripto 26.000 dolar seviyesinin oldukça üzerine çıktı ve son 24 saat içinde 314.24 milyon dolar değerinde kripto tasfiye edildi. Bu pozisyonların çoğunluğu, yüzde 81’in üzerinde kısa pozisyonlardı. Bu, Bitcoin’in Haziran 2022’den bu yana yaptığı en büyük yükselişi oldu.

En büyük tasfiye tutarı 99,9 milyon dolarla Binance’te gerçekleşti. Bunların yüzde 77,38’i açık pozisyonlardı. Görünüşe göre

Bitcoin’deki ani artışın arkasındaki olası sebep, yayınlanan Şubat Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) idi – ekonomistlerin beklediği gibi Ocak ayında yıllık bazda %6,4’ten %6,0’a bir enflasyon düşüşü gördü.

Şimdi, piyasa katılımcıları Fed’in Mart ayında yapacağı faiz artırımını normal yüzde 50’lik artış yerine yüzde 0,25’e indirmesini bekliyor.

BTC’yi yükselten diğer olası sebep

Binance geçtiğimiz günlerde 1 milyar dolar değerinde BUSD tokeni ile BTC, ETH ve BNB satın alacağını söylemişti. Bazı uzmanlara göre yükselişin bir diğer olası sebebi bu olabilir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap