Messari En Hızlı Blockchain’e Sahip Altcoinleri Sıraladı. Aptos İlk Sırada!

Aptos, bir saniyeden az Kesinliğe Ulaşma Süresi (TTF) değeri ile en hızlı ana blokçeyin ağı olarak ortaya çıktı. Sizler için raporun detaylarını inceledik.

Messari En Hızlı Blockchain’e Sahip Altcoinleri Sıraladı. Aptos İlk Sırada!

Veri analitiği ve araştırma şirketi Messari’nin yakın tarihli bir raporuna göre Aptos (APT), Avalanche ile birlikte en hızlı kesinlik süresine (TTF) sahip ağ olarak ortaya çıktı .

Rapor, Aptos’un bir saniyeden daha kısa bir medyan TTF değeriyle en hızlı ana ağ olduğunu gösteriyor. 

Time to Finality (TTF); Bir işlemin sunulmasından onaylanmasına kadar geçen süreyi, geri döndürülemezlik garantisiyle ölçer. Ağ oluşturmadaki gecikmeye doğrudan bir benzetmedir ve işlemlerin hızını ölçmenin daha doğru bir yolu olarak kabul edilir.

Aptos blok zinciri, gecikmeyi azaltmaya ve daha yüksek işlem hızları oluşturmaya yardımcı olan paralel bir yürütme mekanizması kullanır. Messari analizinde vurgulandığı gibi düşük TTF’si, özellikle diğer büyük zincirlerle karşılaştırıldığında, çok sayıda kullanıcının aynı anda erişilebilir olmasını sağlayabilir. 

Aptos, saniyede 160.000’den fazla işlemi (TPS) işleyebilen en hızlı 1. katman blok zinciri olduğunu iddia ediyor . Aptos’un iddialarına rağmen, ortalama TPS lansmanından bu yana istikrarlı bir şekilde düştü ve basın tarihi itibariyle 5.0’a düştü .

Solana’nın 1-2 saniyelik biraz daha yüksek bir TTF aralığına sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, Solana’nın büyük düğüm sayısı göz önüne alındığında en hızlı olanlardan biridir, Çünkü Solana’nın 2932 düğümü varken, Aptos sadece 104 düğüme sahiptir.

Aptos(APT) şu anda 1,7 milyar doları aşan piyasa değeriyle 10,67 dolardan işlem görüyor .

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap