Meta, Facebook ve İnstagram İçin NFT Desteğini Askıya Alacak!

Büyük teknoloji şirketi Meta, planlarını açıkladıktan bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra, kullanıcıların dijital koleksiyon ürünlerini (NFT) Instagram ve Facebook platformlarında paylaşmalarına izin verme planlarını şimdi askıya alıyor. 

Meta, Facebook ve İnstagram İçin NFT Desteğini Askıya Alacak!

Büyük teknoloji şirketi Meta, planlarını açıkladıktan bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra, kullanıcıların dijital koleksiyon ürünlerini Instagram ve Facebook platformlarında paylaşmalarına izin verme planlarını şimdi askıya alıyor. Meta’nın ticaret ve finansal hizmetler başkanı Stephane Kasriel Pazartesi günü Twitter’da kapanışın içerik oluşturucuları, insanları ve işletmeleri desteklemek için başka yollara odaklanmasına izin vereceğini açıkladı.

Mark Zuckerberg, geçen yıl Austin’de düzenlenen South by Southwest konferansında NFT’lerin, fotoğraf ve video paylaşım uygulamasına yöneleceğini açıklamıştı ve Meta, dijital koleksiyon parçalarının geliştirilmesine büyük yatırım yaptı. Yalnızca az sayıda içerik oluşturucuya özelliklere erişim izni verildi; hiçbir zaman geniş çapta kullanıma sunulmadılar.

Meta, Ağustos ayında Facebook ve Instagram ürünleri arasında Ethereum, Polygon ve Flow NFT’lerin çapraz paylaşımını ekledi. Bu, NFT’lerin paylaşımını basitleştirmek içindi. Raporlara göre, Meta ek işten çıkarmalar ilan etmek için hazırlanıyor . Bu, geçen yıl işgücündeki %13’lük azalmayla yaklaşık olarak aynı miktara eşit olacaktır. Bu işten çıkarmalar, önümüzdeki aylarda çeşitli turlarda duyurulacak.

Peki ilerleyen zamanlar da destek ekleyecek mi?

Uzmanlara göre Meta, kripto kışı ve makro ekonomik sorunlar azalma gösterdikten sonra bu özelliğini herkese açık hale getirecektir. Lark Davis’e göre halving sonrası bu özellik tekrar gündeme gelebilir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap