Technavio; Metaverse Gayrimenkul Satışları 2026 Yılında 5 Milyar Doları Geçecek!

Technavio'nun yaptığı küresel bir araştırma, sanal gayrimenkul fiyatları hakkında önemli tahminler sunuyor...

Technavio; Metaverse Gayrimenkul Satışları 2026 Yılında 5 Milyar Doları Geçecek!

Metaverse‘deki emlak piyasasının 2026 yılına kadar 5 milyar doları geçmesi bekleniyor. Bu, küresel bir pazar araştırma firması olan Technavio’nun en son metaverse raporunun tahmini. Rapor, yükselişin, insanların bu alanlardan yararlanabilecekleri bir karma gerçeklik ortamına dönüşmesiyle artacağını belirtiyor.

Metaverse Emlak Pazarı Katlanarak Büyüyecek

Meta evren daha canlı, somut nefes alan bir dünya haline geldikçe, giderek daha fazla insan onun sosyal ekosisteminin bir parçası olmakla ilgilenecek. Metaverse’deki emlak piyasası bu popülerlikten etkilenir. Küresel bir pazar araştırma firması olan Technavio tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, bu pazarın değerinde üstel bir büyüme öngörüyor.

İlginizi Çekebilir; TİME; Metaverse Herşeyi Değiştirecek!

Bu yeni pazarla ilgili diğer faktörleri de inceleyen rapor, sanal gayrimenkulün değerinin 2026 yılına kadar 5,36 milyar dolar artacağını tahmin ediyor. Bu genişleme iki faktör tarafından desteklenecek. İlk olarak, meta veri deposu kademeli olarak daha karma gerçeklik deneyimine doğru ilerleyecek ve ziyaretçilerin yaşayabileceği bu platformlara daha fazla değer verilecek.

İkinci neden, bu tür mülkleri satmak veya kiralamak için satın almayı daha kolay hale getirecek ve sahiplerinin pasif bir gelir elde etmesine izin verecek olan kripto para birimlerinin popülaritesi ile ilgilidir.

İlginizi Çekebilir;BAE Metaverse’ye Büyük Yatırımlar Yapacak!

Pazar Zorlukları ve Bölge Liderleri

Ancak, sanal emlak piyasası için her şey güllük gülistanlık değil. Gerçek dünya emlak piyasasından çok farklı olduğu için hala yerini bulması gereken isyancı bir sektör. Her sanal arazi, duruma göre değişen çeşitli faktörlere bağlı olarak kendi fiyatına sahip olacaktır. Raporda şunlar belirtiliyor:

Sanal arazi fiyatı, fiziksel dünyanın fiyatlandırma modelini takip etmez. Bu nedenle, metaverse gayrimenkul de dahil olmak üzere dijital varlıkların değeri, temel olarak alıcıların fiyatlarını nasıl algıladıklarına bağlı olacak ve bu nedenle dalgalanmalara yol açacaktır.

İlginizi Çekebilir; Balinaların En Çok Tuttuğu 3 Metaverse Coin!

Bu dalgalanmalar, bu yeni ortaya çıkan enstrümanlara girmekle ilgilenen şirketlerin ve kullanıcıların yatırımlarını olumsuz etkileyebilir. Bu benimsenmenin çoğu, Kuzey Amerika’daki yatırımcılardan ve şirketlerden gelecek ve bölge, belirtilen dönemde yapılan yatırımların %41’ini oluşturuyor.

Geçen Şubat ayında yayınlanan bir başka rapor, metaverse gayrimenkul satışlarının bu yıl 1 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyordu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.