MicroStrategy Tekrar Bitcoin Satın Aldı!

MicroStrategy, 29 Haziran'da yaptığı açıklamada, ayı piyasasına rağmen kasasına 480 BTC eklediğini duyurdu.

MicroStrategy Tekrar Bitcoin Satın Aldı!

ABD merkezli iş zekası firması MicroStrategy, 29 Haziran’da yaptığı açıklamada , ayı piyasasına rağmen kasasına 480 Bitcoin ( BTC ) eklediğini duyurdu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan 8-K Formunda MicroStrategy, Bitcoin’leri (BTC) 3 Mayıs ile 28 Haziran arasında satın aldığını söyledi. Şirket, 480 BTC’yi ücretler ve masraflar dahil ortalama 20.817 $ fiyatla 10 milyon $ karşılığında satın aldı. 

Bu satın alma ile MicroStrategy ve yan kuruluşları 28 Haziran itibariyle yaklaşık 129.699 BTC’ye sahip oldular. Firma, Bitcoin’leri ücretler ve masraflar dahil toplam 3.98 milyar $ ve ortalama 34.664 $ fiyatla aldığını iddia ediyor.

Bu arada BTC, yaklaşık iki hafta boyunca 22.000 doların altında kalarak kötü performans göstermeye devam ediyor. Yazma sırasında, amiral gemisi kripto para birimi son 24 saat içinde %4.51 düştükten sonra 20.029.68 dolardan el değiştiriyor.

MicroStrategy, BTC stratejisini desteklemeye devam ediyor

Bu haber, MicroStrategy’nin Silvergate Capital’den 205 milyon dolarlık BTC destekli kredisi için bir marj çağrısı almayı reddetmesinin ardından geldi. MicroStrategy Başkanı Phong Lee, daha önce BTC’nin 21.000 doların altına düşmesi durumunda otomatik olarak bir marj çağrısı tetikleyeceğini belirtmişti. 

Bir marj çağrısı alma söylentilerini ortadan kaldırırken MicroStrategy, şunları söyledi:

“Gerekli kredi-değer oranını korumak için her zaman ek bitcoinlere katkıda bulunabiliriz. Mevcut fiyatlarla bile, kredi anlaşması kapsamındaki gereksinimlerimizi karşılamak için yeterli miktardan fazla ek taahhütsüz bitcoin bulundurmaya devam ediyoruz.”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a göre şirket, BTC’nin fiyatı 3.562 doların altına düşse bile teminat yayınlayabilecek.

Microstrateg’nin BTC alımlarını (DCA) sistemine bağlı kalarak yapıldığı görülüyor.

Dollar Cast Averaging (DCA)

Yatırım stratejisi ve yatırımcı davranış profili farklı iki kavramdır. Farklı profillerdeki yatırımcılar farklı zamanlarda farklı stratejiler geliştirip kullanabilir. Dolar maliyeti ortalaması (Dollar Cost Averaging – DCA) bir finansal varlığa yatırımcının kendi belirlediği belirli zaman aralığında, devamlılık gösterecek şekilde yatırım yapmasına denir. Özellikle uzun vade yatırım hedefleri olan yatırımcıların, satın aldıkları varlığın fiyatının dalgalanma ve değişimlerine karşı risk yönetimi yapabildiği bir metot olarak kullanılır.

Dolar maliyeti ortalaması metodu Bitcoin ve kriptopara piyasasında yatırımcılar tarafından kullanılan bir metottur. Bitcoin veya diğer bir kriptopara için bu metodu kullanan kullanıcılar belirledikleri bir vade için yine kendilerine göre bir sıklıkla ilgili kripto varlıktan alım yaparak saklarlar. Kripto paraların geçmişinden bugüne baktığımızda, bu stratejinin çok mantıklı olduğunu görüyoruz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap