Microstrategy Durmuyor! Yeniden Bitcoin Alımı Yaptı!

Microstrategy Durmuyor! Yeniden Bitcoin Alımı Yaptı!

Dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin sahibi, kenarda üç ay geçirdikten sonra birikim çılgınlığına yeniden başladı.

  • Michael Sayolor, 23 mart tarihinde yapılan bitcoin alımını duyurmak için 27 mart tarihinde sosyal medyayı kullandı. MicroStrategy, ortalama 23.238 $ fiyatla 6.455 BTC satın aldı ve toplam satın alma yaklaşık 150 milyon $ değerindeydi.
  • Bununla birlikte, firmanın toplam varlığı 138.955 BTC’ye yükseldi ve BTC başına ortalama 29.817 $ fiyatla kabaca 4.14 milyar $’a satın alındı.
  • Bitcoin’in son zamanlardaki fiyat artışıyla, şirketin gerçekleşmemiş zararı, yakın zamana kadar 1 milyar doları aştığı için önemli ölçüde azaldı.
  • Firmanın yılın ilk BTC satın alımının yanı sıra MicroStrategy, başarısız olan Silvergate Bank’a BTC teminatlı kredisini geri ödedi. İki taraf , yazılım şirketinin daha fazla BTC biriktirmek için kullandığı 205 milyon dolarlık bir kredi için geçen yıl anlaşmıştı.
  • Saylor’ın tweet’ine göre MicroStrategy krediyi %22 indirimle geri ödedi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap