Milyarder İş Adamı; Bitcoin (BTC) 5 Yıl İçinde Bu Fiyata Ulaşacak!

Mike novogratz BTC hakkında açıklamalar yaptı;

Milyarder İş Adamı; Bitcoin (BTC) 5 Yıl İçinde Bu Fiyata Ulaşacak!

Ethereum’un başlattığı rallide son sözü Bitcoin söyledi. Lider kripto para birimi dün akşam tek başına değer kazanmaya başlayarak 24 bin dolar sınırına dayandı. Sık sık Bitcoin tahmini ile gündeme gelen milyarder kripto para yatırımcısı Mike Novogratz BTC’nin önümüzdeki beş yıl içinde 500 bin dolara tırmanacağını iddia etti.

Novogratz’ın 500.000 dolarlık BTC tahmini devam ediyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasına en çok yatırım yapan şirketlerden biri olan Galaxy Digital Holdings’in elinde 17 bine yakın BTC bulunuyor. Galaxy Digital, bu alanda MicroStrategy ve Tesla’nın ardından en çok BTC’ye sahip olan üçüncü kurumsal şirket konumunda.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz dün akşam Bloomberg kanalının konuğu oldu. Mart ayında BTC tahmini yapan başarılı yönetici Bitcoin’in 500 bin dolara çıkacağını iddia etmişti. Programda Bitcoin tahmini hatırlatılınca Novogratz, tahminde ısrarcı olduğunu belirtti;

Novogratz konuya yönelik şu açıklamayı yaptı;

Mevcut ayı piyasası kripto para birimlerini benimseme yolunda bir darbe olsa da kesinlikle bir u dönüşü değildir. Avrupa, Orta Doğu ve ABD’de henüz bu sürece dahil olmamış kurumsalları bir fırsat olarak görmeye devam ediyorum.

Yeniden Atağa Kalkacağız

Tıpkı Galaxy Digital Holdings CEO’su Novogratz gibi ARK Invest CEO’su Cathie Wood da Bitcoin fiyatının beş yıl içinde 500 bin dolara kadar çıkacağını iddia ediyor. Wood, aynı zamanda Ethereum’un da 180 bin dolar seviyesine yaklaşmasının mümkün olduğunu düşünüyor.

BTC tahmini ile dikkatleri tekrar üzerine çeken Novogratz, bir sonraki boğa sezonunun ne zaman geleceği konusunda temkinli konuştu. Başarılı CEO, yeni boğa piyasasının kurumsalların elinde olduğuna inanıyor;

Şu anda piyasaya bodoslama dalmak doğru olmayabilir. Çünkü kurumsallar daha temkinli davranıyor. Ama dengeyi sağladığımızda ve yeniden piyasayı anlatmaya başladığımızda geri gelecekler.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %7 değer kazanan Bitcoin (BTC) haberin kaleme alındığı sıralarda 23.655 dolardan işlem görüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap