Mina Coin’in Sıfır Bilgi Kanıtı Ne İşe Yarıyor?

Mina Coin’in Sıfır Bilgi Kanıtı Ne İşe Yarıyor?

Sıfır bilgi kanıtı ne kadar önemli? Mina Foundation'un dikkat çeken raporu;

0

Mina Coin’in son raporu, Sıfır Bilgi Kanıtı aracılığıyla sunulan gizlilik ve ölçeklenebilirliğin kripto para birimlerini daha çekici hale getirdiğini gösteriyor.

Sıfır Bilgi Kanıtı (ZKP), finans endüstrisinde önemli bir rol oynayabilir.  Mina Vakfı tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, sıfır bilgi kanıtı, teknolojik gelişmiş gizlilik ve ölçeklenebilirlik, web3 projelerini daha popüler hale getirecek.

Geçtiğimiz aylarda Polygon (MATİC) coin’de bu alana büyük yatırım yapmıştı.

Rapor sonuçları, ölçeklenebilirlik ve gizliliğin ZKP’lerin en güçlü uygulamaları olduğunu gösterdi.

Katılımcılar ZKP’lerin ana avantajına oy verdiğinde, %30,7’si gizliliği seçti, %18,2’si ölçeklenebilirliğe ve %46’sı her ikisini de seçti. Rapor, gizlilik ve ölçeklenebilirlik arasındaki küçük farkın, endüstrinin dikkatinin gizliliğe doğru kaydığını gösterdiğini belirtiyor.

Ölçeklenebilirlik, Bitcoin ve Ethereum gibi önemli blok zincirlerinin temel sorunlarından biridir. Blok zincirleri, performans için donanımlarına ve altyapılarına bağlıdır. Sıfır bilgi kanıtları (ZKP), cep telefonlarında çalışabilen daha hafif uygulamalar sağlamak için de uygulanabilir.

ZKP, bilgileri tanım gereği kısıtlar ve teknolojiden yararlanmak, blok zincirlerin veri gizliliği yeteneklerini geliştirmesine olanak tanır.

Yapay Zeka Destekli Bu Altcoin Yeni Özelliğini Piyasaya Sürdü!

Mina Vakfı CEO’su Evan Shapiro, anket sonuçları hakkında şu açıklamayı yaptı.

“ZKP’lerin Web3 çözümlerini tartışmak için ortak dilimizin bir parçası haline gelmesi, teknoloji ve dijital veri güvenliği ve veri sahipliğinin geleceği için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor.”

Neredeyse tüm katılımcılar (%90,1) ZKP kullanan kripto para birimlerini ‘daha çekici’ bulduklarını söyledi.

Yasadışı faaliyetler tüm pazarın sadece küçük bir yüzdesini kaplasa da, geçen yıl önemli ölçüde arttı. Gizliliğe dönüş ve kripto para birimlerinde uygulanan ZKP’lerin aranması, dolandırıcılık ve saldırılara karşı artan farkındalığı gösterebilir.

Web3, meta veri deposu ve finans

Sonuçlar ayrıca çoğu katılımcının ZKP’nin meta veri tabanı, Web3 ve finans endüstrisinin geleceği için gerekli olduğuna inandığını gösterdi.

Katılımcılardan Metaverse ve Web 3 için ZKP’lerin önemini derecelendirmeleri istendi. Çoğu katılımcı – %77,7 – önem ölçeğinde ZKP’ye sekiz veya daha yüksek bir puan verdi.

Ayrıca katılımcıların %40,6’sı ZKP’lerden en çok finans sektörünün yararlanabileceğini söyledi. Öte yandan, %34,9’u finans, sağlık, sosyal medya, e-ticaret, oyun ve eğlence ve koleksiyon ürünleri dahil tüm sektörlerin ZKP’leri dahil etmenin önemli faydalar görebileceğini söyledi.

Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap