Moonbeam, Polkadot ve Cosmos Arası Kripto Para Değiştirmeyi Mümkün Kılıyor!

Glmr coin önemli bir özellik için ortaklıklarını duyurdu...

Moonbeam, Polkadot ve Cosmos Arası Kripto Para Değiştirmeyi Mümkün Kılıyor!

Glmr coin’in arkasındaki ekip, DOT coin ve Atom coin‘in arkasındaki ekosistemler arasında bir köprü oluşturmak için çalışmalar yürütüyor. Bucoinedir.com olarak sizler için derledik…

Polkadot‘ta akıllı bir sözleşme parachain olan Moonbeam (GLMR), yeni açıklanan projeye göre, Polkadot (DOT) ve Cosmos (ATOM)ekosistemleri arasında zincirler arası token takaslarını sağlamak için Cosmos tabanlı merkezi olmayan borsa Osmosis ile ortaklık kurdu.

İlginizi Çekebilir; XRP Coin Davasında Yeni Gelişme; Yargıcın Sabrı SEC’e Karşı Taştı!

Moonbeam, Polkadot ve Cosmos’u Nasıl Bağlayacak?

Entegrasyon, Axelar Network protokolü aracılığıyla sağlanacak. Axelar, akıllı sözleşme protokolleri için hem bir köprü ağı hem de zincirler arası iletişim için bir platformdur. İlki, jetonların farklı blok zincirleri arasında gönderilmesine izin verirken, ikincisi, merkezi olmayan uygulamaların farklı ağlarda konuşlandırılmasını sağlayan şeydir. Proje, geçen yıl A Serisi finansmanında 25 milyon dolar topladı.

İlginizi Çekebilir; Gizemli Bitcoin Cüzdanı Üç Gün İçinde 3.000.000.000 $ BTC Topladı; ”Sattı” Demişlerdi!

Polkadot blok zincirinin yerel tokeni olan DOT, duyuruya göre çapraz zincir köprüsünde desteklenen ilk token olacak. Moonbeam, daha fazla Polkadot ekosistem coinin, Cosmos zincirine köprülenmesini destekleme planları olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir; Technavio; Metaverse Gayrimenkul Satışları 2026 Yılında 5 Milyar Doları Geçecek!

Moonbeam’e göre, Polkadot (DOT) tabanlı kripto paraları Cosmos’a transfer etme yeteneği, iki blok zinciri ekosistemi arasında zincirler arası birleştirilebilirliği genişletmede büyük bir adım. Moonbeam ayrıca ortaklığın Polkadot ve Cosmos’un birbirini tamamlayan ekosistemler olarak var olabileceği gerçeğini desteklediğini de belirtti – Çoğu zaman aynı hedefe ulaşmak için farklı yollar üzerinde çalışan rakipler olarak görülseler bile.

Moonbeam (GLMR Coin Nedir?

Moonbeam, Polkadot üzerinde Ethereum uyumlu bir akıllı sözleşme parachainidir. Moonbeam, Substrate tabanlı bir ortamda Solidity projeleri oluşturmak veya yeniden dağıtmak için popüler Ethereum geliştirici araçlarını kullanmayı kolaylaştırır. Moonbeam platformu, zincir içi yönetişim, stake etme ve zincirler arası entegrasyonlar gibi ek özelliklerle temel Ethereum özellik setini genişletiyor. Moonbeam, projelerin çok zincirli bir yaklaşımla yeni kullanıcılara ve pazarlara erişimlerini genişletmelerine yardımcı olur.

Merkezi olmayan bir akıllı sözleşme platformu olarak Moonbeam, çalışması için bir yardımcı program coini gerektirir. GLMR coin, ağ tasarımının merkezinde yer alır ve güvenlikten ve temel işlevsellikten ödün vermeden kaldırılamaz. GLMR, akıllı sözleşmeler yürütmek, Glmr coin‘i kullanarak ortak çalışanları aday göstermek ve ağın canlılığını desteklemeye yardımcı olmak için gereklidir. Tüm işlem ücretleri Glmr coin ile ödenir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.