Morgan Creek; ABD’nin Bitcoin’i Yasaklama Şansı Yok!

Morgan Creek; ABD’nin Bitcoin’i Yasaklama Şansı Yok!

Morgan Creek Capital CIO’su Mark Yusko, ABD hükümetinin Bitcoin’e (BTC) yönelik bir yasağının kripto para kralını yolunda durdurmayacağını söylüyor.

Kripto emektarı Paul Barron ile yaptığı yeni bir röportajda, insanların hükümetin Bitcoin’i yasaklayabileceğini öne sürdüklerinde yanıldığını söylüyor.

ABD Bitcoin sahiplerinin küresel BTC sahiplerinin sadece küçük bir kısmı olduğunu ve federal hükümetin yasaklaması durumunda önde gelen kripto paranın gelişmeye devam edeceğini savunuyor.

“İnsanlar, Bitcoin’in %80’inin Amerika Birleşik Devletleri dışında tutulduğunu unutuyor. Amerikalılar bunun sadece %20’sine sahip. Ve Amerika’da yasaklanmış ve amerikalılar sıfırına sahip olsaydı, yine de her gün bitcoin sorunsuzca büyürdü. Çünü dünya ABD’den ibaret değil. Singapur ve isviçre gibi teknolojik yaşamın öncü ülkeleri kripto paralara güvenini yaptıkları hamleler ile gösteriyor. ABD sektördeki inovasyon için bu teknolojiyi asla yasaklayamaz. Sadece regüle edebilir.

Yusko Bitcoin’in Nijerya gibi bir ülkede popüler olduğunu çünkü yerel para biriminin altın ve BTC karşısında değer kaybettiğini söylüyor.

Bitcoin bugün Nijerya’daki en popüler para birimi, çünkü Nijerya nairası Türk lirası, Arjantin pesosu ve Venezüella bolivarı gibi tuvalete gidiyor. Yani tüm bu varlıkların değeri, altın ve Bitcoin gibi şeylere göre kötüleşiyor.

Bitcoin, yazı yazarken 27.249 dolar değerinde.

Yusko, altı aylık torunu para kullanmaya başladığında sanal varlıkların kitlesel olarak benimseneceğine inanıyor.

“Kağıt parayı asla bilmeyecek. Deri cüzdanı asla bilmeyecek. Bir dijital cüzdan bilecek. Dijital parayı bilecek. Umarım CBDC’ler değildir, Bitcoin ve diğerleri. ama nihayetinde, bu geçiş, tarihte yaşadığımız diğer tüm büyük teknolojik dönüşümler kadar temel ve kesindir. Ama içinden geçtiğin zaman, herkes bunu geçici bir heves olarak görür. İşte bu yüzden büyük fırsatları yaratan da bu.”

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap