Müzik Akışı Uygulaması Napster, Algorand (ALGO) Üzerinde Token Çıkaracak!

Müzik akış uygulaması Napster , bir Web3 platformu olan Algorand'da bir $NAPSTER jetonu oluşturma planlarını duyurdu

Müzik Akışı Uygulaması Napster, Algorand (ALGO) Üzerinde Token Çıkaracak!

Müzik akış uygulaması Napster , bir Web3 platformu olan Algorand’da bir $NAPSTER jetonu oluşturma planlarını duyurdu. Şirketin mevcut müzik akışı platformunun 1. katman blok zinciri tabanlı genişlemesi için resmi bir lansman tarihi yok . Napster konuya yönelik şu açıklamaları yaptı;

“Napster, hayranlar, hak sahipleri ve müzik yapımcıları için Web3’ün tüm fırsatlarını ortaya çıkaracak.” Şu anda var olan tek karbon negatif blok zinciri altyapısı Algorand Blokzinciridir!

Napster başlangıçta 1999’da daha sonra Facebook’un kurucu başkanı olan Sean Parker tarafından başlatılan bir dijital müzik dosya paylaşım ağıydı. Müzik işinden kaynaklanan bir telif hakkı davası barajı, firmayı 2001 yılında kapanmaya ve bir yıl sonra iflas ilan etmeye zorladı.

Best Buy, 2011 yılında Rhapsody ile birleşen Napster’ı satın aldı. Napster ticari markası 2016’da yeniden dirildi.

Tokenler 10 Milyar İle Sınırlı Olacak!

Blockchain tabanlı ağ Algorand, kendi kendini idame ettiren, merkezi olmayan ve çok çeşitli uygulamalara olanak tanıyan bir ağdır. Güvenlik, ölçeklenebilirlik ve verimlilik, gerçek dünya uygulamaları için temel özelliklerdir. Algorand, güvenilir, verimli çözümler gerektiren hesaplamaları destekleyerek yeni güven türleri sağlar.

Napster’ın 2021’in ilk yarısındaki geliri, şirketin en son halka arzına göre, bir önceki yılın aynı dönemine göre 0,2 milyon sterlinden 32,9 milyon sterline yükseldi. Kar amacı gütmeyen bir şirket olan Napster Innovation Foundation, Napster adına $NAPSTER jetonları çıkarmayı teklif ediyor. Projenin başlangıcında mevcut 10 milyar $ NAPSTER jetonu olacak.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap