Near Coin İçin Önemli Veriler Var!

Near Coin İçin Önemli Veriler Var!

Katman 2 Protokolü NEAR hakkında yeni bir Messari raporu, günlük aktif hesapların sayısı 2023’ün Çeyreğinde kabaca 64.000’e ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için ağın daha fazla merkezsizleşmeye doğru ilerlediğini ortaya koydu.

Rapora göre, yeni hesaplar art arda üçüncü çeyrekte azaldı. İşlem hacimleri, 2022’nin 4. çeyreğine göre %13 düşüşle 393.000’e geriledi.

USN Stablecoin Hacmi Düşüş Ortasında Sağlıklı

NEAR, merkezi olmayan uygulamaları çalıştırabilen eşikli bir hisse ispatı blok zinciridir. Başlangıçta topluluk güdümlü bir bulut olarak tasarlanan bu sistem, işlemleri doğrulama şansı için zincirin yerel NEAR coinlerini kullanan bir grup doğrulayıcı tarafından güvence altına alınmıştır. Ağ, işlem ücretlerini bilgi işlem gereksinimlerine ve ağ bant genişliğine göre belirler.

Basın zamanında, ağın 200 doğrulayıcısı vardı.

Geçen yıl, NEAR Vakfı, Decentral Bank tarafından çıkarılan NEAR-yerel bir stablecoin olan USN’nin tasfiyesine yardımcı olmak için 40 milyon dolar katkıda bulundu.

Bundan önce Circle, NEAR’ın merkezi olmayan uygulamalarında USDC fon akışlarını etkinleştirmek için NEAR’da istikrarlı para birimini piyasaya süreceğini duyurdu. Stablecoin’ler, zincir içi veya zincir dışı varlıklar aracılığıyla devlet tarafından verilen bir para biriminin değerine sabitlenmiş kripto para birimleridir.

Circle’ın USDC’si, yatırımcı paniği Silicon Valley Bank’tan para çekme telaşıyla sonuçlandığı için Mart ayı ortasında birkaç borsada kısa bir süreliğine çıpasını kaybetti. Şirket, başarısız olan kurumda USDC’nin ABD dolarına sabitlenmesini destekleyen 3,3 milyar dolarlık nakit rezerve sahipti. Circle’ın rakibi Tether, Eylül 2022’de USDT stablecoin’ini NEAR’da çıkarmaya başladı.

USN, USDC ve USDT, 37,99 milyon dolar, 29,99 milyon dolar ve 19,54 milyon dolarlık piyasa değerleri ile ağdaki ilk üç stabilcoin.

NEAR ve Ademi Merkeziyetçilik

2023’ün ilk çeyreği itibarıyla NEAR, hazinesinde yaklaşık 316 milyon dolar tutuyor. NEAR Vakfı, Pazarlama DAO’su, Geliştirici Yönetişimi DAO’su, Creatives DAO’su ve NEAR Digital Collective dahil olmak üzere birkaç dahili merkezi olmayan özerk kuruluşa fon tahsis edecek.

NEAR Digital Collective, ağ değişiklikleri öneren seçmenleri temsil etmek için bir Liyakat Evi kullanan yeni bir yönetişim organıdır. Bir danışmanlar konseyi, Liyakat Evi’nin yönüne rehberlik edecek.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap