Nisan Ayı, Kripto Paralar İçin Yükseliş Getirebilir!

Nisan Ayı, Kripto Paralar İçin Yükseliş Getirebilir!

Yatırımcılar , Mart ayı çoğu kripto para birimi için yükseliş ayı olmasına rağmen, Nisan ayında kripto para piyasasında olumlu bir görünüm için hala umutlu . Piyasanın önümüzdeki haftalarda tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabileceği yönünde spekülasyonlar var.

Kripto piyasası popülerlik ve ivme kazanıyor ve tarihsel eğilimler, Nisan ayının yatırımcılar için oldukça karlı bir ay olabileceğini gösteriyor. Son birkaç yılda, kripto endüstrisi, özellikle Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), Nisan ayında yükseliş eğilimi yaşadı. Bitcoin, Mart ayında zaten %23’lük bir artış gördü ve yılbaşından bu yana %67 arttı.

Önemli endişe faktörlerinden biri, finans sektöründe hem geleneksel hem de dijital varlık piyasalarını etkileme potansiyeline sahip devam eden likidite sorunlarıdır. Yatırımcılar, daha geniş finansal ekosistem boyunca dalgalanma etkileri olabileceğinden, bu alandaki istikrarsızlığı veya oynaklığı yakından izleyecektir.

Ethereum’un 12 Nisan’da yapılması planlanan Şangay yükseltmesi , kripto pazarında genel bir artışa yol açan faktörlerden biri olabilir. Yükseltmenin ETH fiyatlarına bir miktar dalgalanma getirmesi bekleniyor. Bu, platformun bir çalışma kanıtı (PoW) konsensüs mekanizmasından daha az enerji yoğun bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına geçişindeki son adımı işaret ediyor.

Bu geçiş, geçiş sırasında ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için kullanıcıların geçen yıl stake ettiği ETH paralarının kilidini açacaktır. Kripto paraların bu şekilde açılması, piyasadaki likiditeyi artırabilir ve Ethereum’a olan talebi artırabilir.

Sonuç olarak, birçok yatırımcı, Ethereum’un yükseltmeye giden performansını yakından izliyor ve daha geniş kripto endüstrisinde büyümeyi hızlandıracağını umuyor.

Klaros Group Kıdemli Danışmanı Ken Miller, kripto piyasasında 2023’te tanık olunan devam eden yükseliş mitinginin Nisan ayı boyunca devam edebileceğini tahmin etti.

Son 24 Saatte Ethereum ve Bitcoin

Son 24 saat içinde BTC, fiyatı %0,10 düşerek 28.115,26 $’a düşerek düşüş eğiliminde işlem görüyor. Ayılar, sırasıyla 27.276,72 $ ve 28.433,74 $ destek ve direnç seviyeleri oluşturdu. 

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para ile karşılaştırıldığında, BTC’nin performansı kıyaslandığında sönük kalıyor. ETH, şu anda 1.771.15 $ ile 1.886.59 $ arasında seyreden fiyatta %2.24’lük bir artış kaydetti. Bu aralık, kripto para biriminin mevcut destek ve direnç seviyesidir.

Sonuç olarak, Nisan ayının kripto para piyasasında, özellikle Bitcoin ve Ethereum için bir büyüme ve dalgalanma ayı olması bekleniyor. Piyasada devam eden yükseliş rallisinin devam edeceği tahmin ediliyor ve tarihsel eğilim, Nisan ayının yatırımcılar için oldukça karlı bir ay olabileceğini gösteriyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap