Polygon (MATİC) Coin, Popülarite Kazanıyor! İşte Nedenleri!

Matic coin, kripto para sektöründe popülarite kazanan altcoinler arasında ilk sıralarda geliyor.

Polygon (MATİC) Coin, Popülarite Kazanıyor! İşte Nedenleri!

Son zamanlarda, kripto para birimi endüstrisinde bazı önemli değişiklikler oldu ve çeşitli kripto para birimleri haberlere konu oluyor. Yatırımcılar ve tüccarlar Polygon’a (MATIC) özel ilgi gösteriyor . 

Ethereum blockchain tabanlı Layer 2 ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC),  Ethereum ağına kıyasla, daha ucuz ve daha hızlı işlemler sunmayı amaçlıyor. MATIC tokeninin değerinin artacağına inanılıyor.  

Bunun başlıca nedenlerinden biri, merkezi olmayan finansın (DeFi) ve takas edilemez tokenlerin artan kabulüdür. (NFT’ler). DeFi ve NFT’lerin kullanımı genişledikçe, daha hızlı ve daha ucuz işlemlere duyulan istek de artıyor. Popülerliğin bir başka nedeni de MATIC’in önde gelen Web3 oyun platformu Immutable ile yeni ortaklığıdır. Immutable ve Polygon Labs, Web3 oyunları için sıfır bilgi destekli bir blockchain platformu oluşturmak için bir ortaklık duyurdu.

Bildirildiğine göre, MATIC’in ağ büyümesi, işlemlerdeki büyük artışın bir sonucu olarak geçen hafta yüksek kaldı ve bu, MATIC’i aktarmak için daha yeni adreslerin kullanıldığını gösteriyor. Ayrıca, birden fazla adres arasında daha fazla jeton dağıtıldı. MATIC şu anda 24 saatlik 455.331.870$ işlem hacmiyle 1.09$’dan işlem görüyor. Son 24 saatte MATIC, CMC’ye göre %1,93 düştü . 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap