Polygon (MATİC) En Fazla Adrese Sahip 3. Ağ Oldu! 157 Milyon!

Mevcut ayı piyasasında Polygon'un (MATİC toplam adresleri 157 milyona ulaştı.

Polygon (MATİC) En Fazla Adrese Sahip 3. Ağ Oldu! 157 Milyon!

Matic coin’in arkasındaki blokzincir ağı Polygon, yeni bir dönğm noktasına ulaştı.

Polygon Network, kripto varlıklarının değerinin düşmeye devam ettiği zorlu dönemde dikkate değer bir esneklik göstermiştir. Devam eden ayı piyasasına rağmen, Ethereum ölçeklendirme platformu, 2022’nin ikinci çeyreğinde şimdiye kadarki performansını kapsayan raporda belirtildiği gibi, ağ adreslerinin sayısında ve işlem hacminde tutarlı bir artış gördü.

Coin98 tarafından sağlanan istatistiklere göre Polygon, 2022’nin başından bu yana toplam adreslerde yüzde 22’lik bir artış gördü. Polygon CEO’su Sandeep rakamları paylaştı. Polygon, toplam adres sayısı açısından yalnızca Ethereum ve BNB’nin ardından üçüncü en büyük blok zinciridir.

The Crypto Basic’in paylaştığı,, Polygon’un 2. Çeyrek raporunun gösterdiği gibi, “ Polygon’un  artık 1. çeyreğe göre %12 artışla 5.34 Milyon benzersiz adresi var. Yayınlanan ayrıntılara göre, Polygon’un ikinci çeyrekteki toplam işlem hacmi, ilk çeyreğe kıyasla %4 arttı. Ortalama işlem maliyeti de yaklaşık %49 azaldı, özellikle tüm kripto pazarının yılın ilk çeyreğinden bu yana aşağı yönlü bir harekette olduğu göz önüne alındığında büyük bir düşüş. İkinci çeyrekte ortalama işlem maliyeti yaklaşık 0,018 dolardı.”

Polygon’un ikinci çeyrekteki büyümesi özellikle dikkat çekiciydi ve 90 binden fazla geliştirici ilk sözleşmelerini blok zincirinde yayınladı.

Poligon şu açıklamayı yaptı;

“90 binin üzerinde geliştirici ilk sözleşmelerini yayınladı. Bu, ilk çeyrek büyüme hızının 3 katından fazla. Zincirde her gün ortalama bin yeni içerik oluşturucu ve 2,7 bin yeni sözleşme yayınlandı.”

Polygon’un büyümesi, Ethereum’daki yüksek gaz fiyatlarından memnun olmayan kullanıcıları çekme eğiliminde olan DeFi protokollerinde de doğru bir şekilde temsil edilmektedir. Ortaya çıkan Ethereum’dan Polygon’a göç dalgası, köprü toplayıcılara ve merkezi olmayan borsalara fayda sağladı. Şu anda, Poligon’un Toplam kilitli değeri 1,85 Milyar Dolar’a sahiptir ve AAVE, Poligon kilitli değerinin %23,44 oranında hakimdir.

Polygon NFT pazarı da büyüme gösterdi. OpenSea, Polygon’a 1,2 milyon yeni cüzdan geldiğini ve toplam benzersiz aktif cüzdan sayısını önceki sayıya göre yüzde 47 artışla 1,5 milyona çıkardığını duyurdu. Opensea üzerinde Polygon’da NFT işlem sayısı yüzde 64 azalmasına rağmen toplam para işlem tutarı yüzde 47 artarak 122 milyon dolara yükseldi.

İlgili gelişmelerde, Zero-Knowledge Ethereum Virtual Machine (Poligon zkEVM olarak da bilinir) yakın zamanda Polygon tarafından piyasaya sürüldü. Çözümün önceden var olan akıllı sözleşmeler, geliştirici araçları ve cüzdanlarla uyumlu olduğu söyleniyor. Bu faktörlerin hiçbirinden ödün vermeden ölçeklenebilirliği iyileştirmeyi, maliyetleri düşürmeyi ve güvenliği korumayı amaçlar.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap