Polygon (Matic) Oyun Platformu Başlatıyor!

Polygon (MATİC) ve Neowiz, Blockchain oyun platformu Intella X'i başlatmak için bir araya geldi.

Polygon (Matic) Oyun Platformu Başlatıyor!

Polygon (MATİC), bugün , iki şirketin bir blockchain oyun platformu olan Intella’yı başlatmak için bir araya geldiklerini belirten bir tweet attı.

Intella: Oyun Platformu

Polygon’un web sitesindeki bir gönderiye göre, Neowizz Fikri Mülkiyet (IP) kapsamındaki oyunlar Intella’da Web3 oyunlarına geçecek. “Cats & Soup” ve “Brave Nine” gibi popüler Neowizz oyunlarının ve House of Slots ve House of Poker gibi sosyal kumarhane oyunlarının 2023’te platformda yayınlanması bekleniyor.  Bu aynı zamanda “Early” başlıklı yeni bir PFP NFT projesini de içeriyor.

Gönderi ayrıca, platformun geliştir ve kazan modeline dayalı Web3 gelir dağıtımı ilkesine sadık kalacağını belirtti. Bu, platformun büyümesine katkıda bulunan geliştiricilerin, platformun yerel tokeni “IX” ile ödüllendirileceği anlamına gelir. 

 Diğer Web3 oyunlarının çoğunda görüldüğü gibi, oyuncular daha sonra IX ile takas edebilecekleri oyunda IX ve diğer coinleri kazanma fırsatına sahip olacaklar. 

Ek olarak, oyuncuların ve geliştiricilerin Intella’da kazanılan IX ve başka coinleri saklayabilecekleri bir IX cüzdanı oluşturulacak.  

Polygon Web3 oyun ortaklığı sürücüsü

Bu en son işbirliği Polygon’un, önde gelen oyun geliştiricileri ve yayıncıları arasındaki büyüyen Web3 oyun projeleri listesine eklendiğini gösteriyor. Buna Atari, Ubisoft, Animoca, Wildcard ve Tilting point ile mevcut ortaklıklar dahildir.

Ethereum tarafından barındırılan ağ, 4 Ağustos’un başlarında, stüdyonun 100 milyon dolarlık değerlemesinin ardından web3 oyun geliştirme stüdyosu Epic League ile ortaklık kurdu. Ortaklığın, bir aksiyon rol yapma oyunu olan Dark Throne gibi stüdyonun ikonik oyunlarından bazılarını tanıtması bekleniyor. 

Ayrıca, Polygon kısa süre önce Web3 oyunlarına daha fazla oyuncu getirmek için Game Space ile ortaklık kurdu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap