Polygon (MATİC) zkEVM Bugün Yayına Girecek! Peki Fiyat Neden Yükseliş Göstermiyor?

Polygon (MATİC) zkEVM Bugün Yayına Girecek! Peki Fiyat Neden Yükseliş Göstermiyor?

Polygon (MATIC) coin sahipleri için oldukça yükselişli bir gün olması gereken gün, Ethereum tabanlı Layer 2 protokolünün fiyatının kayıplarla işlem görmesi ile tam tersi gibi görünüyor. Bugün, Polygon’un uzun zamandır beklenen zkEVM protokolünün, yayına gireceği büyük gündür.

Şimdiye kadar toplam yaklaşık 1 milyar $ yatırım yapılan zkEVM ürününün geliştirilmesine çok şey katılmıştır. Protokol ilk olarak geçen yılın ortasında tanıtıldı, ancak test ağı Ekim 2022’ye kadar piyasaya sürülmedi.

Polygon, bir bütün olarak Ethereum’da büyük bir gelişme olarak tasarlanırken, zkEVM ise, Polygon için büyük bir gelişme olarak tasarlanmıştır.

Web3.0 eğitimcisi Bickersteth Emmanuel tarafından paylaşılan içgörülere göre, zkEVM protokolünde gerçekleştirilen işlemlerin kanıtlanma süresi, 10M gaz için iki dakikanın altında.

Polygon zkEVM ana ağ EVM uyumluluğunun temel özellikleri ; Polygon, Ethereum ile aynı hissi veren ancak daha hızlı ve daha ucuz olan daha hızlı bir Ethereum oluşturmayı hedefliyor

Bickersteth Emmanuel (♟️,♟️) (@Biccky_12) 27 Mart 2023

zkEVM ile Ethereum uyumluluğuna sahip her protokol, yeni Polygon aracıyla kolayca çalışabilir veya bağlantı kurabilir.

Fiyat çıkmazı

Normal bir günde, topluluktaki heyecan, MATIC’in fiyatında büyük bir sıçramayı harekete geçirmek için yeterlidir. Bununla birlikte, yazı yazıldığı sırada, dijital para birimi son 24 saatte %0,55 ve son yedi günde %7’den fazla düşüşle 1,08 $’lık bir fiyatla el değiştiriyordu.

MATIC coinin Bitcoin (BTC) ile olan korelasyonu ve şu anda piyasadaki daha geniş olumsuz duygu doğrultusunda bastırılmış görünüyor.

zkEVM hayata geçtiğinde dalga değişmek zorunda ve birçoğu bu lansman ve Polygon’un ana akım Web2.0 şirketleri için go-to blockchain olarak konumlandırılması sayesinde ileriye dönük sürdürülebilir büyüme öngörüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap