Polygon’da (MATİC) Merkezi Olmayan Uygulamalara Talep Artıyor!

Polygon’da (MATİC) Merkezi Olmayan Uygulamalara Talep Artıyor!

Bir Ethereum ölçeklendirme platformu olan Polygon’daki merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler), 2022 yılından bu yana %400 artışla 37.000’i aştı. Hem test ağında hem de ana ağda başlatılan uygulamaların miktarı, Polygon ekibinin 10 Ağustos’ta bir Web3 geliştirme platformu ortağı olan Alchemy’den alınan bir blog gönderisinde açıklandı.

Poligonda DApp Büyümesi

Ayrıca, Temmuz ayının sonunda, bir blok zincirinde geliştirici katılımının bir göstergesi olan Mart ayına göre %47.5 gibi şaşırtıcı bir artışla 11.800 aylık aktif ekip olduğundan bahsetti. DApp projelerinin bir bölümü de proje ekibi tarafından vurgulandı ve şirketlerin %74’ünün tamamen Polygon’a entegre olduğu, %26’sının ise hem Polygon hem de Ethereum’a konuşlandırıldığı dikkat çekiciydi. 

NFT pazar yeri OpenSea, Metaverse platformları Decentraland ve The Sandbox, merkezi olmayan finans (DeFi) kredi platformu Aave ve NFT girişim fonu/oyun şirketi Animoca Brands dahil olmak üzere iyi bilinen kripto para projelerinin ve şirketlerinin uzun bir listesi , DApp’lere ev sahipliği yapıyor.

Polygon geliştiricilerinin DApps oluşturmasını çok daha kolay hale getiren Alchemy ortaklığı, bu yılın başlarında Polygon ekibi tarafından ağın artan sayıda DApps’sinde önemli bir faktör olarak not edildi. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap