Popüler Altcoin 4 Saatlik Ağ Kesintisi Yaşadı! Sorun Gideriliyor!

HNT, dün 4 saatlik bir ağ kesintisi yaşamıştı. Ekip konuya yönelik açıklama yaptı.

Popüler Altcoin 4 Saatlik Ağ Kesintisi Yaşadı! Sorun Gideriliyor!

Popüler altcoin Helium doğrulayıcılarında yapılan bir değişiklik, 11 Temmuz’da dört saatlik bir kesinti ile sonuçlandı ve IoT blok zincirindeki işlemlerin tamamlanmasını geciktirdi . Kesinti, madencilik teşviklerini ve jeton transferlerini etkiledi; Ancak ağ üzerinden veri gönderen cihazlar değildi.  Ekip, blok zincirinde bir blok ileri atlayarak sorunu çözebilir ve her şeyi normale döndürebilir.

Ağ Konsensüsü Eksikliği

10:20’de bir durum raporuna göre, Consensus Group 1435692 blok yüksekliğinde Helium (HNT) blok zincirinde, blok oluşturmayı durdurdu. Ağ konsensüsü eksikliği nedeniyle token transferleri ve yeni bloklar durduruldu .

Otomatik olarak yeni bir Consensus Group seçmesi gereken bir otomatik atlama mekanizmasının başarısız olması durumu daha da kötüleştirdi. 

Takımın twitter’da paylaştığı mesajı, ağın “bu gibi durumları hafifletmek için” bir blok ileriyi atlamak için kurulduğunu ve Konsensüs Gruplarının değiştirilemeyeceğini söyledi. Blok 1435693 sabah saatlerinde üretime geçmiştir. Ekip, senkronize olduklarından ve yeni bir yazılım sürümü sağladığından emin olmak için doğrulayıcı operatörlerle yakın çalıştığını söyledi.

Helium (HNT) Coin Nedir?

2019’da başlatılan Helium, kablosuz bağlantı ile Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarına güç sağlamak için tasarlanmış açık kaynaklı bir blok zinciri ağıdır.

Nesnelerin interneti kavramının yaygınlaşması ile, cihazların birbirleri ile olan iletişimleri ve bunların güvenli, hızlı bir şekilde yapılması sorunları karşımıza çıkmaya başlamıştı. Nesnelerin verilerine ulaşıp ve onları uzaktan kontrol etmek giderek zorlaştı. Helium projesi bu noktada nesnelerin birbirleri ile olan iletişimini ve onlara erişimimizi daha kolay ve uygulanabilir hale getiriyor. Helium projesi ile oluşturulan ağ tamamıyla merkeziyetiz ve güvenli bir şekilde bu ekosistemin çalışması sağlanıyor. Bu ağın oluşumuna katkı sağlayan ve Hotspot olarak adlandırılan noktaların bu işten kazanç sağlanmasını da mümkün kılıyor.

Her türlü gelişmeden anında haberdar olmak için YoutubeTwitter ve Telegram kanalımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Sinem. Benim 8 yıllık editörlük geçmişim bulunuyor. 2018 yılından beri kripto paralara ilgi duyuyorum. Sizler için önemli gelişmeleri ve verileri araştırıyorum.

Yorum Yap