Rapor; Hareketsiz 1.100 Bitcoin (BTC) 8 Yıl Sonra Taşındı!

Büyük miktarda Bitcoin (BTC), sekiz yıl boyunca bir cüzdanda hareketsiz kaldıktan sonra taşındı...

Rapor; Hareketsiz 1.100 Bitcoin (BTC) 8 Yıl Sonra Taşındı!

Kripto para analitik veri sağlayıcısı CryptoQuant, fonların – 1.100 BTC (25.12 milyon $) – Ghash takma adını kullanan emekli bir Bitcoin madencisine ait olduğunu açıkladı. 

CryptoQuant’a göre, fonlar 2014’ten beri atıl durumda. İlginç bir şekilde, kripto veri sağlayıcısı, artık Bitcoin ağında bir madenci olmayan Ghash’in 20 Temmuz 2022’de fonları bilinmeyen bir cüzdana taşımaya karar verdiğini fark etti. 

Bu tür bir gelişme, genellikle dünyanın en büyük kripto para biriminin meraklıları arasında panik yaratır. Pek çok kişi, fon sahibinin elindeki Bitcoin’i piyasaya sürmeyi seçebileceğini ve bunun da BTC’nin fiyatını düşürebileceğini düşünebilir. 

Ancak CryptoQuant, 1.100 Bitcoin’in korkulduğu gibi bir kripto para birimi borsasına gönderilmediğini kaydetti. 

CryptoQuant bir raporda, “Alıcı adres türü birden fazla dijital imza (P2SH) tarafından kullanılabildiğinden, bu paraların neredeyse yarısının bir saklama hizmetine gitmiş olabileceğinden şüpheleniyoruz” dedi.  

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Rasul. Kripto para sektörüne ilgi duyan bir üniversite öğrencisiyim. Bu Coin Nedir web sitesinde sizlere önemli gelişmeleri anlık sunuyorum.

Yorum Yap