Raul Pal; Ekonomi Uçurumdan Düşüyor; Kripto Paralar da Bu Olacak!

Raul pal yeni bir videoda kripto paralara ve ABD ekonomisinin karşılaşabileceği risklere değindi...

Raul Pal; Ekonomi Uçurumdan Düşüyor; Kripto Paralar da Bu Olacak!

Real Vision CEO’su Raoul Pal, kripto paraların “muhtemelen dibe vurduğunu” ve kripto paraların üzerindeki en büyük makro etkinin küresel para arzı olduğunu düşünüyor.

Pal, yeni bir videoda, ekonomik büyümenin yakında “uçurumdan” düşeceğini ve bunun da para arzını artıracağını tahmin ediyor.

Eski Goldman Sachs yöneticisi, ISM İmalat Endeksi ile ABD M2 Para Arzını yıldan yıla karşılaştıran bir tablo paylaşıyor.

“Bu grafikte, ISM tersine çevrilmiş durumda ve para arzı dibe vurmaya ve yükselmeye başlamalı gibi görünüyor. Eğer yükselirse, kripto da onunla gitmeli. Şimdi, bu mantıklı çünkü ekonomik zayıflık geldikçe merkez bankaları devreye girmeye başlıyor, likidite sisteme girmeye başlıyor. Bunu zaten Çin’de görüyoruz, bu muhtemelen para arzı büyümesini şimdiden hızlandırıyor. Ama bunu küresel olarak göreceğimizi düşünüyorum. Yani, bu ilginç hale geliyor. ABD doları durumu, belki para arzına yardımcı olan takas hatları görüyoruz. Dolayısıyla, para arzındaki dönüşü göreceğimizi düşünüyorum. Yani, büyüme yavaşladıkça kriptonun iyileşmesi için makro budur. Bu biraz mantık dışı, çünkü eğer büyüme yavaşsa kriptonun kötü olacağını düşünüyorsunuz. Tam tersi. Büyüme yavaşladıkça, tahvil getirileri düştükçe, enflasyon düştükçe, para arzı artmaya başladıkça, kripto para kazanmaya başlıyor.”

İlgili video için tıklayın

M2, nakit, çek/tasarruf mevduatı, para piyasası menkul kıymetleri ve diğer kolayca dönüştürülebilir varlıkları hesaba katan mevcut para arzının bir ölçüsüdür. ISM İmalat Endeksi, ABD ekonomisinin sağlığının bir göstergesi olarak görülüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Doruk. 2019 yılından beri kripto paralarla ilgileniyorum. Geleceğine inandığım kripto para sektörünü araştırıyorum ve ulaştığım önemli verileri sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.