Ripple (XRP) 3,7 Milyar Kişiye Yardımcı Olmayı Planlıyor!

Ripple (XRP) 3,7 Milyar Kişiye Yardımcı Olmayı Planlıyor!

Blockchain tabanlı fintech şirketi Ripple (XRP), dünya çapında banka hesabı olmayan veya banka hesabı olmayan 3,7 milyardan fazla kişiye yardım etme planlarını duyurdu. Dünya Günü’nde yayınlanan bir tweet’te şirket, küresel iklim krizinin yüzyılın en acil sorunlarından biri olduğuna ve karbon piyasalarındaki blockchain inovasyonunun küresel çevre hedeflerine ulaşılmasına yardımcı olabileceğine inanıyor.

Ripple, 2018’den beri bu girişim üzerinde çalışıyor ve ilerleme sağlamak için çeşitli fintech şirketleri, vakıflar, üniversiteler, sosyal girişimciler ve sivil toplum kuruluşları (STK’lar) ile işbirliği yaptı. Ortaklar şu anda 80’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor ve girişim şimdiden 150 milyon dolar bağış sağladı.

Kripto para birimi şirketi, kripto para birimi ve blockchain teknolojisinin benimsenmesinin, bankacılık hizmetlerine erişimi olmayan milyarlarca insan için ekonomik katılımı, fırsatı ve sürdürülebilirliği artırmaya yardımcı olabileceğini iddia ediyor. Ripple, soruna bir çözüm olarak, gelişmekte olan pazarlarda düşük maliyetli ve her zaman açık para transferleri sağlamak ve finansal katılımı iyileştirmek için çalışan hükümetler için bir merkez bankası dijital para birimi platformu oluşturmak olarak görüyor.

Ayrıca Ripple, kripto para birimi endüstrisi için sürdürülebilir bir yarını teşvik etmeyi amaçlıyor. Ripple, XRPL’sinin dünyanın karbon nötr olan ilk blok zinciri olduğuna inanıyor ve çerçevesinin yeşil kripto para birimi çözümleri ve daha üretken karbon pazarları sağlama potansiyeline sahip. Şirket, emisyonları azaltarak, yeşil enerji kullanarak ve yaratıcı karbon giderme projelerine yatırım yaparak, daha erken değilse bile 2030 yılına kadar karbon nötrlüğüne ulaşma hedefi belirledi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap