Robeert Kiyosaki; Altın, Gümüş ve Bitcoin Almaya Bu Yüzden Devam!

Robeert Kiyosaki; Altın, Gümüş ve Bitcoin Almaya Bu Yüzden Devam!

Kişisel finans kitabı ” Rich Dad Poor Dad ” ın ünlü yazarı Robert Kiyosaki kısa süre önce Twitter’da cesur bir yatırım hamlesini duyurdu: Bitcoin ( BTC ) üzerine bahis oynuyor .

Kiyosaki, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para biriminin “yılda %100’ün üzerinde arttığını” iddia etti ve bu eğilimin devam edeceğini düşünüyor. Bununla birlikte, 2023’ün başından bu yana %80 artmasına rağmen, Bitcoin’in şu anda geçen yıla göre %28,09 düşüşle 29.889 dolardan işlem gördüğünü belirtmekte fayda var. 

Kiyosaki’nin Bitcoin’e yatırım yapma kararı, politikaları gelecekte ekonomik istikrarsızlığa yol açabilecek “yalancılar” olarak gördüğü Fed, Hazine ve Biden yönetimine olan güvensizliğine dayanıyor. Bitcoin, altın ve gümüşe yatırım yapmanın enflasyona karşı korunmanın ve kişinin servetini korumanın bir yolu olduğuna inanıyor .

Bitcoin bir yılda %100’ün üzerinde değer kazandı. Bitcoin Yükselmeye Devam Edecek mi? Bahse girerim. Daha çok altın, btc ve gümüş alıyorum. Neden daha fazla Altın, Gümüş, BTC satın alıyor? Çünkü Fed, Hazine ve Biden yalancı.

R.kiyosaki

Yazarın Bitcoin hakkındaki yorumları finans camiasında büyük yankı uyandırdı. Bazı uzmanlar Bitcoin’in sağlam bir yatırım olduğuna inanırken, diğerleri onun önemli riskler taşıyan oldukça değişken bir varlık olduğu konusunda uyarıda bulunuyor.

Kiyosaki savaşları bir ‘ekonomik tsunami’

Nisan ayında Kiyosaki izleyicilerini, “enflasyon tavan yapıyor” ve ölümcül sonuçlara yol açacak bir “ekonomik tsunaminin” ABD’yi ve dünyanın geri kalanını kasıp kavurma olasılığı konusunda uyardı .

‘Zengin Baba’ yazarı şunları söyledi:

“Küresel olduğu için dünyanın en büyüğü. Demek istediğim, Credit Suisse , Deutsche Bank , Bank of Japan’ın gidişatı bundan daha büyük olamaz. Ve Çin de sorun yaşıyor.”

Kiyosaki’nin devlet kurumlarına ve politikalarına olan güvensizliği, Bitcoin, altın ve gümüşe yatırım yapma kararı da dahil olmak üzere yatırım kararlarında tekrar eden bir tema gibi görünüyor. Geçen yıl, Başkan Joe Biden’ın kriptoyla ilgili ” Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişimini Sağlamak ” başlıklı yürütme emriyle ilgili endişelerini dile getirdi . Bunu George Orwell’in “1984”ünde betimlenen distopik gelecek vizyonuna benzetti.  

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Mehmet. '' Bu Coin Nedir?'' youtube kanalının ve web sitesinin kurucusuyum. Geleneksel finans şirketlerinde ve kripto para odaklı şirketlerde danışmanlık ve yöneticilik yaptım. ''Bu Coin Nedir?'' ekibi olarak, sizler için en önemli verileri, gelişmeleri ve stratejileri araştırıyoruz. Youtube kanalımıza abone olarak, kripto paralar hakkında ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Yorum Yap